Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - działania

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd II koalicji PSL-PUS-JW
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paulina Kochman




Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 1309
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 15:59, 09 Lis 2013    Temat postu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - działania

Cytat:
Resort kultury sfinansuje film gejowski o PRL. Nowicka: ważne z punktu widzenia społecznego



Minister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Nowicka ogłosiła dziś na konferencji prasowej, iż resort zlecił Państwowemu Instytutowi Sztuki Filmowej nakręcenie filmu o związku dwóch żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego, którego akcja dzieje się w latach 70. Według koncepcji, która zrodziła się w głowie Nowickiej, geje mieli być wysoko postawionymi działaczami PZPR niekryjącymi się ze swoją relacją, nieobawiającymi się jej wyjścia na światło dziennie z powodu przyjaźni z Edwardem Gierkiem. - Brakuje filmów o tej tematyce ulokowanych w okresie Polski Ludowej. A przecież wtedy geje i lesbijki też żyli, tworzyli związki. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy o tym nie kręcić filmów. To bardzo ważne z punktu widzenia społecznego - mówiła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 17:36, 24 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:

KOHN: Ambitnie dla kultury

Nowy minister kultury, Marek Kohn zapowiedział intensyfikację projektów na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego, jako synonimu "polskiego sukcesu". - Kraj, który znalazł się wśród członków Rady Bezpieczeństwa, który jest liderem wzrostu gospodarczego w Europie, który jest historycznie ważnym krajem tego regionu, musi wzmocnić swoją pozycję na kulturalnej mapie świata. Musimy umiejętnie łączyć oszczędności budżetowe, które rząd prezentuje z dość ambitną polityką kulturalną. - podkreślił Kohn. - Mój plan polega na uruchomieniu rzeczy, które są odczuwalne dla zwykłego obywatela i dają zdecydowane efekty, a jednocześnie nie powodują ruiny finansów publicznych. - dodał minister.

- Jestem wdzięczny ministrowi Markowi Siwcowi za to, że pozwolił w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego na spokój, na konsekwentne budowanie marki. To wbrew pozorom nie jest bierność, ale pewne budowanie spokoju, który jest zauważalny przez środowisko, bo pozwala się skupić na budowaniu polskiej marki, zamiast na sporach instytucjonalno-finansowych. - podkreślił jednak nowy minister. - Natomiast te kolejne miesiące, to jest wejście w taką intensyfikację kilku zadań. - uzasadniał Marek Kohn.

Wśród zadań, jakie staną przez jego resortem, wymienił kilka podstawowych elementów, jak kontynuacja budów i rozbudowy systemu muzeów publicznych. Podkreślił konieczność infrastrukturalnego i finansowego wzmocnienia Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, które jest muzeum dla Polaków ważnym i ciekawym, ale zdecydowanie niedoszacowanym. Podobnie jest z tzw. "muzeum komunizmu", również w krakowskiej Nowej Hucie. Nadmienił, że nie kieruje nim jednak lokalny patriotyzm, bo na podobne wzmocnienia mogą liczyć Muzeum Historii Polski czy Muzeum Żydów Polskich..

Z uznaniem odniósł się do konsekwentnej realizacji programu powszechnego dostępu do kultury. Obejmuje on m.in. "darmowy listopad w rezydencjach królewskich". Kohn zapowiedział, że zamierza rozszerzyć ten projekt o dodatkowe obiekty poza rezydencjami królewskimi, które ugruntują jednak wiedzę młodych Polaków o ważnych momentach polskiej historii. - Wyobrażam sobie, że darmowy, albo płatny symboliczną złotówkę, sierpień w Muzeum Powstania Warszawskiego, czy kwiecień w Muzeum Żydów Polskich, to są takie dość naturalne daty. - powiedział minister kultury.

Jako swoje największe wyzwanie uznał przeprowadzenie reformy systemu mediów publicznych i metod ich finansowaniu, w kierunku skonstruowania nowoczesnej telewizji i radiofonii publicznej, pod roboczą nazwą "Polskie BBC". - Jego szczegóły zostaną przedstawiane wkrótce, ale jest to zmiana, które prawdopodobnie obejmie także zmiany konstytucyjne. Mamy nadzieję na wypracowanie dużego porozumienia w parlamencie na ten temat. Mam świadomość, że nie będzie to zadanie łatwe, ale w dziedzinie kultury pojęcie "ambitności" zadań, jest kluczowe. - podkreślił Marek Kohn.


Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Śro 18:53, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 21:56, 27 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:

Kohn rozszerza program powszechnego dostępu do kultury

Minister kultury, Marek Kohn, zapowiedział, że sierpień będzie stałym miesiącem, w którym za symboliczną złotówkę będzie można odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Podtrzymał przy tym, że listopad pozostanie miesiącem bezpłatnego dostępu do rezydencji królewskich (Wawel, Wilanów, Łazienki, Zamek Królewski). - Muzea zostaną dofinansowane na poziomie około miliona złotych. - dodał Marek Kohn. - Oszczędzamy na zbędnych wydatkach rządowych, reformujemy skostniałą administrację, ale nie zamierzamy osłabiać polskiej kultury. Nie są to kwoty duże, ale poprawiają jakość dostępu do muzeum, tworzą pewien standard. - podkreślił Kohn.

Przy tej okazji, Marek Kohn zapowiedział, że Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zostanie dodatkowo wzmocnione finansowo. - Inwestycje poczynione w Muzeum Powstania Warszawskiego są zdecydowane, duże, dające efekty. Chciałbym, by krakowskie Muzeum Armii Krajowej ponowiło taki sukces. W tym celu zamierzamy je dofinansować w ciągu najbliższych 8 lat na poziomie około 10 milionów złotych. Przeznaczone to zostanie na odnowienie budynku, wprowadzenie nowoczesnych technik prezentacji materiałów, na promocję, zakup dodatkowych eksponatów od kolekcjonerów. - dodał minister kultury. - Kraków jest w pewien sposób "upośledzony" na punkcie kwestii muzeów historii po 1939 roku. Jedynym znaczącym, znanym w szerszym środowisku, sukcesem jest muzeum w fabryce Schindlera. Nabiera się przekonania, że wojna to tylko domena warszawska. To błąd. - podkreślił Marek Kohn.

Minister zapowiedział także rozmowy z Muzeum Historii Żydów Polskich, by w kwietniu przyszłego roku otworzyć za darmo część Muzeum, a mianowicie wystawę poświęconą Holocaustowi oraz powstaniu w getcie warszawskim. - Rocznica była w tym roku, ale nie udało się sformułować porozumienia. Nadrobimy to, i następne obchody będą znaczniej bardziej odczuwalne także w takiej sferze obcowania z tym, co się działo w powstaniu z 1943 roku. - zapewnił z uśmiechem minister kultury.


Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Śro 18:53, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 0:53, 29 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:

MKiDN: dofinansujemy projekt Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Kohn nad grobami na "Łączce".

Minister kultury zapowiedział, że do 2023 roku powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych, które zostanie sfinansowane ze współpracy organizacji kombatanckich oraz ministerstwa kultury. - Rok ma pewien symboliczny wymiar, chciałbym by otwarto je w 60. lat od śmierci Józefa Franczaka, ps. "Lalek", ostatniego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego. - podkreśla minister kultury, Marek Kohn.

- Jestem wzruszony, że wreszcie doczekałem się w wolnej Polsce - szkoda, że dopiero po niemal 30 latach - próby takiego uhonorowania bojowników o wolność, demokrację i suwerenność naszego kraju. Jestem wdzięczny panu ministrowi za to, że ktoś wreszcie odpowiedział na tą inicjatywę obywatelską. Sprawa jest aktualna od zawsze, ale zaczęto głośno o niej mówić od kilku lat, i nareszcie doczekała się konkretów. - ocenił prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, prof. Leszek Żukowski.

Minister zapowiedział, że projekt jest odsunięty w czasie w związku z potrzebą wybudowania nowego aresztu. - Zależy nam, by muzeum znalazło się w kompleksie więziennym na Mokotowie, Rakowieckiej, ale to wiąże się z przygotowaniem nowych budynków dla aresztu śledczego. Te kilka lat na to pozwoli, wykonanie zostanie opracowane razem z ministrem sprawiedliwości. Mamy determinację. - podkreślił Marek Kohn. Minister zapowiedział, że pomysły na wykonanie, a także zarządzanie muzeum, zostanie opracowane we współpracy z środowiskami kombatanckimi, organizacjami pozarządowymi, a także dyrekcją Muzeum Powstania Warszawskiego. - Muzeum, które jest największym warszawskim sukcesem na niwie muzealnej. - dodał Marek Kohn.

Koszt Muzeum szacuje się na kilkanaście milionów złotych, w co wlicza się przede wszystkim koszty wybudowania nowego aresztu śledczego, a także urządzenie kompleksu przy Rakowieckiej do potrzeb turystów. - Areszt prędzej czy później i tak musiał być modernizowany, dużym kosztem, więc wybudowanie nowego nie jest zbędnym wydatkiem. - podkreślił minister kultury. Wyraził także przekonanie, że do finansowania Muzeum powinny się włączyć władze Warszawy, jednak jak dotąd prawicowy prezydent stolicy nie wyrażał zdecydowanej woli powołania muzeum, co zdziwiło środowiska kombatanckie.


Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Śro 18:53, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 15:37, 31 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:

KOHN: muzeum komunizmu będzie symbolem nowoczesności

Minister kultury po konsultacjach z władzami Krakowa poinformował, że muzeum PRL pozostanie dalej wspólnym projektem miasta i ministerstwa. We wrześniu wygasłaby pięcioletnia umowa ministerstwa oraz Krakowa - Muzeum PRL będzie finansowane w wysokości ok. 1,8 mln złotych rocznie, czyli około sześciuset tysięcy złotych więcej niż dotychczas. Miasto będzie partycypować na poziomie 350 tys. (dotychczas - 200 tys.), z kolei resort kultury dołoży od przyszłego roku 0,45 mln złotych. - wyjaśnia rzeczniczka resortu kultury, Anna Szańska.

Minister kultury zapowiedział jednocześnie, że w umowie zawarto uzgodnienie, że w roku 2019, kwota dofinansowania będzie o około 120 tys. złotych większa, w związku z obchodami 30. rocznicy upadku komunizmu w Polsce. - Zostanie przedstawiona nowa ekspozycja, o której zresztą wszyscy dowiedzą się w swoim czasie, będą także oficjalne obchody, powiązane z tymi ogólnokrajowymi. Historia najnowsza wymaga nie mniejszej pielęgnacji niż ta wcześniejsza. Polska ma silną pamięć muzealną jeśli chodzi o okres II wojny światowej, znacząca wystawa w Muzeum Historii Żydów Polskich, troska o miejsce pamięci w dawnym obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, Muzeum Powstania Warszawskiego, krakowska Fabryka Schindlera, Muzeum Armii Krajowej im. generała Nila. Jest spora luka w historii najnowszej. - podkreśla Marek Kohn.

Resort dodaje, że w planach ma kontynuację wypełniania tej luki. - Z jednej strony to dofinansowanie dla profesjonalnego muzeum PRL w Nowej Hucie, z drugiej powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych, a także nadchodzące wzmocnienie pamięci o sukcesie "Solidarności", i wsparcie dla ECS. Jest w Polsce potrzeba funkcjonowania takich instytucji kultury, bo w ciekawy sposób potrafią opowiedzieć o ważnych wątkach historii, które do dzisiaj kształtują nasze życie. - podkreślił minister kultury, Marek Kohn. Zapowiedział, że polityka kulturalna jest ważnym elementem polityki rządu. - Nie jest to polityka, która opiera się na wielkich wydatkach, ale jednocześnie jest to polityka, która kształtuje pokolenia, i która wbrew pozorom jest "namacalna". - dodaje minister.


Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Śro 18:53, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 16:50, 01 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:

KOHN: o kulturze przy kawie i ciasteczkach

Niektórzy twierdzą, że minister nie krył uśmiechu komentując powołanie "cieni".
W rozmowie z mediami po ogłoszeniu powołania tzw. "gabinetu cieni", minister Marek Kohn oficjalnie zaprosił Kazimierza Michała Ujazdowskiego na rozmowy o polskiej kulturze i dziedzictwie narodowym. - Wysłałem już list do pana ministra w tej sprawie. Mam dla opozycji czas, kawę i przygotowane przez siostrzenicę ciasteczka w kształcie serduszek. Zapraszam pana ministra Ujazdowskiego na rozmowę, jeśli rzeczywiście w gabinecie mają pomysły na reformy, albo uwagi do mojej pracy. - podkreślił Marek Kohn.


Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Śro 18:54, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 16:08, 10 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:

Kohn na Westerplatte o polskiej pamięci i heroizmie

Minister kultury wziął udział w obchodach 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W swoim wystąpieniu skupił się na polityce historycznej Polski oraz wyzwaniach dla "polskiego heroizmu". RELACJA.


Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Śro 18:54, 12 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 20:04, 13 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:

Kohn: motoryzacja to także element pamięci

22 września 2018 roku, w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, minister Marek Kohn zorganizował briefing prasowy pod krakowskim Teatrem Bagatela, gdzie przybył tramwajem wprost z położonego nieopodal dworca głównego, dokąd przyjechał pociągiem z Warszawy. Dziennikarze towarzyszyli mu również w tramwaju. - I tak byłbym w Krakowie, bo dzisiaj jest sobota. Często przyjeżdżam do domu i idziemy do teatru. - uprzedził pytania o przyjazd do dawnej stolicy Polski.

W ramach krótkiego briefingu zapowiedział wsparcie dla inicjatyw "muzeów motoryzacji", zwłaszcza w łatwo dostępnej przestrzeni publicznej. - Takie przykłady mamy np. na rynkach wielkich miast. Cyklicznie mamy pokazy na Starym Rynku w Poznaniu, oraz stałą ekspozycję w galerii handlowej, czyli także swoistej przestrzeni publicznej XXI wieku, mianowicie w Poznań City Center. Podobne pomysły wdrażane są i w innych miastach, pojawiają się również w naszym Krakowie. Ministerstwo kultury chciałoby nadać temu jeszcze większy impuls, zorganizowanie, synchronizację. Jest wiele akcji fanów motoryzacji, i warto to wspierać. - dodał minister kultury.

Z uśmiechem dodał jednak, że miejscem samochodów nie jest jednak muzeum. - Dzień bez Samochodu to fajny happening, kiedy pokazujemy, że komunikacja miejska to dobre rozwiązanie, gdy dajemy impuls do ograniczenia zanieczyszczeń, hałasu, spalin. Pokazujemy też, że samochód nie jest bezalternatywny. Dla mnie to jednak także okazja do kilku słów o tym, co można w ramach kultury i dziedzictwa narodowego uczynić w tym sektorze pamięci. - dodał Marek Kohn. Przypomniał, że już wcześniej rozmawiał nad dofinansowaniami m.in. dla skierniewickiego muzeum kolejnictwa, i jego inicjatywy nie mają charakteru "jednorazowego".

Kończąc briefing, wszedł na przedstawienie do krakowskiej "Bagateli". Uczynił to wraz ze swoją siostrzenicą, o której publicznie usłyszeć można było między innymi kilka tygodni temu, przy okazji ciasteczek dla ministra Ujazdowskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 20:43, 16 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:

Kohn: zniesienie abonamentu, poprawa jakości

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, Marek Kohn, zaprezentował kolejne elementy swojego programu naprawy systemu mediów publicznych w Polsce. - Zmierzamy do racjonalizacji zatrudnienia w TVP i Polskim Radiu, zmiany struktury finansowania, likwidacji abonamentu RTV oraz poprawy jakości systemu mediów publicznych. Potrzebujemy polskiej BBC, potrzebujemy gruntownej reformy. - zapowiedział minister kultury.

Resort kultury niedługo przedłoży do parlamentu projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, a także zniesienie abonamentu RTV. - Zamiast abonamentu RTV, proponujemy wprowadzenie opłaty od nadawców komercyjnych, która sfinansuje funkcjonowanie przyzwoitej, prawdziwie misyjnej, telewizji publicznej. Telewizja publiczna mocniej skupi się na misji publicznej, dofinansowanej dodatkowo z budżetów MSZ, resortu oświaty, MRiRW oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - wyjaśniał minister Marek Kohn.

W dalszej części zapowiedział, że w TVP nastąpi szeroka restrukturyzacja oraz wzmocnienie polskiej sztuki filmowej. - Telewizja Polska zostanie zobligowana do znaczących cięć racjonalizujących zatrudnienie, które jest przerośnięte, na rzecz dziennikarstwa dobrego jakościowo. Ponadto zarówno w u nadawców publicznych, jak i prywatnych, wzmocnimy udział rodzimej, polskiej produkcji. Obecnie wynosi on procentowo 10 procent. Rozważmy co najmniej 15. To swoiste wzmocnienie dla polskiej kultury, zarówno w aspekcie powszechności dostępu przez Polaków, jak i po prostu finansowania. - nadmienił szef resortu kultury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:22, 17 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:

Kohn w TVP: poparcie dla reformy cieszy

W rozmowie z TVP1, minister kultury Marek Kohn wyraził zadowolenie z reakcji środowiska twórców na jego propozycję likwidacji abonamentu. - Poparcie dla reform cieszy. Mam nadzieję, że parlament ją podtrzyma. - podkreślił Marek Kohn. Zapewnił także, że media publiczne nie stracą na reformie. - Szczególnie chciałem to podkreślić właśnie w rozmowie dla Telewizji Polskiej. - dodał minister kultury.

Zapowiedział, że projekt ustawy trafi do parlamentu w ciągu kilku dni. - Rada Ministrów już go pozytywnie zaopiniowała, przepracowaliśmy go odpowiedzialnie. - dodał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 22:02, 06 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:

KOMUNIKAT
W związku z obchodami 100. rocznicy powstania wielkopolskiego, minister kultury uda się do Poznania. - Ważne, byśmy pamiętali o tym ważnym powstaniu. - podkreślił. W planie wizyty nie zabraknie położonego na Starym Rynku muzeum, poświęconemu powstaniu oraz całej polskiej walce o niepodległość i granice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 15:16, 16 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:

Cytat:
STYCZNIOWE UROCZYSTOŚCI Z UDZIAŁEM MINISTRA

Minister kultury wziął udział w wielu wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą kulturą i dziedzictwem narodowym, m.in. 200. rocznicy śmierci Jana Kilińskiego oraz 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego, a także Światowym Dniem Środków Masowego Przekazu. W czasie tego ostatniego wydarzenia podkreślił zadowolenie ze względu na ponadpartyjny charakter poparcia dla zaproponowanej przez niego reformy finansowania mediów publicznych.


Cytat:
Kohn w Oświęcimiu: nigdy nie zapomnimy

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Reżimu Hitlerowskiego, 27 stycznia minister kultury odwiedził obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, gdzie wraz z byłymi więźniami obozu złożył kwiaty pod Ścianą Straceń. - Nigdy nie zniknie z naszej pamięci to, co stało się tutaj, i w każdym innym miejscu, które zostało dotknięte zbrodniczym ustrojem. - podkreślił Marek Kohn.

Minister zwrócił uwagę, że w przyszłym roku będzie miała miejsce 75. rocznica wyzwolenia obozu, i zapowiedział, że jego resort podejmie kroki w celu godnych obchodów tej rocznicy. - Z pewnością to jest okazja do spotkania i rozmowy o współczesnych relacjach polsko-żydowskich, wysuwania wniosków na przyszłość, podsumowywania obecnego etapu. - ocenił szef resortu kultury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd II koalicji PSL-PUS-JW Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin