Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kampania prezydencka Marii Stern

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Prezydent RP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 11:59, 30 Cze 2014    Temat postu: Kampania prezydencka Marii Stern

(...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 12:20, 30 Cze 2014    Temat postu:

Cytat:
Maria Stern inauguruje kampanię wyborczą

- Problem rodziny ma strategiczne znaczenie dla Polski - powiedziała prezydent Maria Stern w piątek w Katowicach podczas pikniku rodzinnego, który był zarazem inauguracją kampanii wyborczej. Podkreśliła potrzebę budowy "wspólnego frontu" wspierania rodzin. Podczas uroczystości zaprezentowano także komitet poparcia ubiegającej się o reelekcję głosy państwa.

Inauguracja kampanii wyborczej prezydent Marii Stern odbyła się w piątek w Katowicach, podczas pikniku rodzinnego, który zgromadził około 12 tysięcy mieszkańców Katowic i okolic.

- Czasami bieżące sprawy przykrywają wagę tego, co jest najważniejsze, istotne z punktu widzenia strategii państwa, przyszłości narodu. Dzisiaj też przeżywamy różne wątpliwości, kłopoty, kryzysy, ale warto powiedzieć sobie, że kłopoty mijają, że problemy są czasami problemami jednego dnia, czasami jednego tygodnia, jednego miesiąca, a problem rodziny jest problemem strategicznie ważnym dla całej Polski i będzie problemem strategicznie ważnym przez wiele, wiele lat - mówiła Maria Stern

Prezydent podkreśliła, że problemy rodziny będą ważne dla niejednego parlamentu czy prezydenta. Jej zdaniem potrzebne są działania sprzyjające rodzinom z dziećmi, m.in. korzystne rozwiązania w systemie podatkowym, pomagające "tym, którzy dźwigają więcej na plecach i dźwigają skutecznie, wkładając jeszcze sporo pieniędzy do wspólnej kasy budżetu państwa". - Chciałam przypomnieć i prosić też o łaskawe wsparcie dla budowania mechanizmu podatkowego, który by zachęcał, czy stwarzał dodatkowe szanse, dla młodych małżeństw, które podejmują decyzje o posiadaniu dzieci - powiedziała Maria Stern.

Jej zdaniem duże rodziny wymagają wsparcia na wiele sposobów, dlatego należy wspólnym wysiłkiem "budować front dobrych ludzi zaangażowanych w tworzenie klimatu na rzecz polskiej rodziny". - Takich spraw jest wiele, dlatego potrzebnych jest wielu przyjaciół sprawy. Oni mogą pochodzić z różnych środowisk politycznych, społecznych. Trzeba ich szukać wszędzie. Przeciwnicy znajdą się zawsze sami, ale nam są potrzebni przyjaciele polskiej rodziny, przyjaciele do wspólnego działania - podkreśliła.

Maria Stern powołała się też na słowa Winstona Churchilla, według którego "czasami łatwiej jest rządzić dużym narodem, niż wychować czwórkę dzieci". - Co nieco o tym wiem - zauważyła. - Ale jest też tak, że jeśli się już wychowa czwórkę albo więcej dzieci, trójkę, a nawet jedno dziecko - to więcej się wie o życiu i czasami więcej się umie. Ma się też więcej odwagi i determinacji - powiedziała. Prezydent zaznaczyła też, że wychowanie dzieci "na dobrych, mądrych, odważnych, radzących sobie w życiu obywateli" jest wkładem w siebie samego - "bo kształtuje się cechy, umiejętności brania odpowiedzialności za innych i za siebie również" - ale i "w rozwój całego społeczeństwa, narodu i w dobrą przyszłość państwa polskiego".

Podczas uroczystości zaprezentowano jej komitet poparcia:
Cytat:
Honorowy Komitet Poparcia Marii Stern:

Anna Radziwiłł-Schmidt
Bronisław Komorowski
Lech Wałęsa
Filip Serafin
Beata Lindholm
Donald Tusk
Hanna Suchocka
Jan Krzysztof Bielecki
Waldemar Pawlak
Jerzy Buzek
Ilona Antoniszyn-Kilk
Małgorzata Kidawa-Błońska
Magdalena Gąsior-Marek
Beatrice Delaunay
Marta Fornero
Hanna Zdanowska
Ewa Kierzkowska
Barbara Kudrycka
Danuta Hubner
Weronika Marczuk
Ewa Wachowicz
Agnieszka Holland
Andrzej Wajda
Elżbieta Starostecka
Krzysztof Kowalewski
Tomasz Karolak
Anna Nehrebecka
Jolanta Fraszyńska
Robert Korzeniowski
Adam Małysz
Justyna Kowalczyk
Robert Lewandowski
Jakub Błaszczykowski
Jerzy Dudek
Magda Gessler
Anastazja i Maria Wojciechowskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 20:50, 30 Cze 2014    Temat postu:

Cytat:
Stern: Rodzinę trzeba traktować jako inwestycję

Podczas spotkania z samorządowcami w Warce Maria Stern podkreśliła, że rodzinę należy traktować jako inwestycję w przyszłość. Według prezydenta najważniejszym wyzwaniem jest zachęcanie młodych Polaków do zakładania rodzin i posiadania dzieci.

- Dzisiaj problemem numer jeden jest zachęcanie następnego pokolenia, żeby w ogóle były rodziny, żeby w tych rodzinach były w ogóle dzieci. To jest problem, przed którym stajemy, jako całe państwo i całe społeczeństwo - powiedziała prezydent Maria Stern. Jak podkreśliła, istotą wyzwania w zakresie polityki prorodzinnej jest stworzenie odpowiednich warunków dla młodych Polaków, aby widząc konkretne działania państwa decydowali się na zakładanie rodzin.

W jej ocenie Polska stoi obecnie w obliczu kryzysu instytucji rodziny i dzietności. - Trzeba traktować rodzinę jako inwestycję w przyszłość. Dlatego chciałbym bardzo państwa namawiać na takie zrozumienie działań wspólnych na rzecz dobrego klimatu dla rodziny, które by uwzględniały także potrzebę wspierania tych dobrych, ale czasami już ledwo zipiących fabryk, produkujących przyszłych dobrych obywateli państwa i gminy - podkreśliła Maria Stern, mówiąc o ważnej roli rodziny jako miejsca wychowania dzieci. Według prezydent rzeczą żenującą jest w Polsce fakt, że obecnie za dużą rodzinę określa się tę z dwójką dzieci. - To już dzisiaj stały się duże rodziny. To przecież już samo w sobie powinno być sygnałem o dramatycznej sytuacji - mówiła Maria Stern. Jak zaznaczyła, mimo różnych możliwości i potencjałów, jakimi dysponują gminy, czy miasta, każdy samorząd może zrobić coś dobrego dla rodziny.

- Chciałabym serdecznie państwa prosić o aktywność na miarę tego, co kto może zrobić, żebyśmy wypełnili ten obszar współpracy prezydent-rząd-parlament-samorządy jak najbogatszą treścią i ukoronowali go wspólnym wysiłkiem stworzenia ogólnopolskiej karty dużej rodziny. To jest absolutnie niezbędne - powiedziała Maria Stern. Prezydent podziękowała jednocześnie tym gminom, które na swoim terenie wprowadziły już karty dużych rodzin. W ocenie Marii Stern zasadniczą kwestią jest także stworzenie w Polsce prorodzinnego systemu podatkowego. - Będę zabiegała o zmiany w systemie podatkowym, takie, które by były adresowany głównie do młodych rodzin i młodych małżeństw, bo tylko zachęta w systemie finansowym i podatkowym może być ulgą w dźwiganiu odpowiedzialności za rodzinę na własnych plechach - podkreślił.

Przedstawiono jeden z plakatów wyborczych kandydatki:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 8:41, 01 Lip 2014    Temat postu:

Cytat:
Maria Stern odwiedziła Szydłowiec: Fundusze europejskie szansą rozwoju

Od wizyty w Szydłowcu i spotkania ze społecznością lokalną prezydent Maria Stern rozpoczęła w czwartek rano wizytę na południu województwa mazowieckiego. Wskazywała na wykorzystanie pieniędzy unijnych przy realizacji ambitnych planów rozwoju.

Prezydent mówiła, że Szydłowiec to bardzo ciekawe miasto, z niesłychanie bogatą historią. Wskazywała, że obecnie mamy szanse nadrobić zapóźnienia w rozwoju, nie od razu, ale powoli, systematyczną pracą wykorzystując wszystkie źródła wzrostu. - Możemy iść konsekwentnie drogą doganiania najzamożniejszej, najwyżej rozwiniętej, często też najładniejszej w sensie architektury, urbanizacji części Europy. Mamy taką szansę - podkreśliła.

Maria Stern zwróciła uwagę, że Szydłowiec, w sytuacji miasta pełnego zabytków, postawił na wydobycie tego, co może być atrakcyjne dla turystów, może budować dumę mieszkańców. I - jak zaznaczyła - widać tego efekty. Chwaliła, że Szydłowiec korzysta z pieniędzy unijnych oraz stawia na mechanizm samorządności przy realizacji ambitnych planów. Oceniła, że w przyszłości kluczowe dla Szydłowca okażą się wielkie inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną. Prezydent wspomniała, że rozmawiał z mieszkańcami miasta i część nich mówiła, że żyje im się ciężko, mają problemy, ale jednocześnie spotkał młodych ludzi, którzy skończyli studia, ktoś założył zakład fotograficzny, ktoś inny - nowy sklep.

- Widać, że coś zaczyna się dziś pozytywnego. Nie ma cudownych recept. Musi być ciężka praca, szukanie dodatkowych szans i mądre wykorzystanie tej ostatniej gigantycznej transzy pieniędzy, które trafią do Polski z funduszy europejskich - podkreśliła Maria Stern. Prezydent zaznaczyła, że "każda złotówka i euro muszą być oglądane i wydawane" w taki sposób, by przede wszystkim przynosiły szanse na dalszy rozwój Polski, a dopiero w drugim rzędzie na realizację "słusznych, pięknych, bardzo potrzebnych i naturalnych marzeń".

Jak mówiła, przyjechała do Szydłowca także "z myślą o tym, by wyrobić sobie opinię na temat tego, co powinno być szczególnie istotne, jeśli chodzi o nadchodzącą perspektywę budżetową UE, która dla całej Polski stanowi wyjątkowe wyzwanie i wyjątkową szansę". Na szydłowieckim Rynku Wielkim prezydent powitał burmistrz Andrzej Jarzyński wraz z lokalnymi samorządowcami. Maria Stern spacerowała ulicami miasta, odwiedziła też kościół farny pod wezwaniem św. Zygmunta, ufundowany w 1401 roku.

Podczas wizyty prezydent Marii Stern towarzyszyli członkowie komitetu poparcie, m.in.: Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, Anna Radziwiłł-Schmidt, wicepremierzy Filip Serafin i Beata Lindholm, a także Robert Lewandowski i Jolanta Fraszyńska.

Zaprezentowano również kolejny plakat kandydatki:


Ostatnio zmieniony przez Maria Stern dnia Wto 8:41, 01 Lip 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 16:23, 01 Lip 2014    Temat postu:

Cytat:
W miastach-stolicach województw, okolicznych miasteczkach i wsiach rozwieszane są plakaty:








Ostatnio zmieniony przez Maria Stern dnia Wto 16:23, 01 Lip 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 8:35, 02 Lip 2014    Temat postu:

Cytat:
Prezydent Stern w Poznaniu, Białymstoku, Gdańsku, Bydgoszczy i Wrocławiu

- Konieczne są reformy w celu wzmocnienia i stabilizacji warunków działania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, nadania nowej jakości ładowi gospodarczemu w Polsce - mówiła prezydent Maria Stern w czasie serii spotkań, które odbyła w Poznaniu, Białymstoku, Gdańsku, Wrocławiu i Bydgoszczy. Przekonywała, że kluczowym zadaniem jest kreowanie miejsc pracy.

- Wszyscy dziś czujemy, że m.in. ze względu na trwający kryzys gospodarczy w krajach UE i pochodne kryzysu w Polsce konieczne do przeprowadzenia są reformy w celu wzmocnienia i stabilizacji warunków działania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, nadania nowej jakości ładowi gospodarczemu w naszym kraju - powiedziała prezydent na jednym ze spotkań z wyborcami, w których uczestniczyła w kilku miastach, m.in.: w Poznaniu, Białymstoku, Gdańsku, Wrocławiu i Bydgoszczy.

- Wszyscy czujemy, że problem funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce ma szczególne znaczenia także ze względu na etap, w którym się znajdujemy jako społeczeństwo, jako gospodarka - dodała. Wskazywała, że nie mamy jeszcze wielkiego kapitału, ani jeszcze tak wielkich możliwości, jak kraje rozwijające się w warunkach normalnych systemów gospodarczych od wielu, wielu lat. - My musimy zbudować ten kapitał i budujemy go, budujemy kapitał żmudną pracą i wysiłkiem głównie małych i średnich przedsiębiorstw, także tych rodzinnych - oceniła. - Czujemy też, że konieczne jest stworzenie prawnych warunków dla dalszego rozwoju firm i kreowania miejsc pracy - bo miejsca pracy, ograniczanie bezrobocia, budowanie szans dla polskiej rodziny także poprzez posiadanie pracy jako źródła utrzymania to zagadnienia kluczowe dla Polski - podkreśliła.

Maria Stern zwróciła uwagę na wagę przewidywalności i stabilności systemu stanowienia prawa. Jak dodała, postulaty dotyczące podniesienia jakości stanowionego prawa nie są niczym nowym. Przekonywała, że trzeba wspólnym wysiłkiem uruchomić jakość stanowienia prawa jako swoistą gwarancję ładu gospodarczego. Bo, jak argumentowała, to przedsiębiorczy ten postulat uznali za jeden z priorytetów. Prezydent zaznaczyła, że ład gospodarczy wymaga sprawnego sądownictwa, ale - jak dodała - państwo nie może i nie powinno być opresyjne. - Wymiar sprawiedliwości musi służyć obywatelom, dlatego musimy wzmacniać mechanizmy egzekwowania prawa - argumentowała.

- Czujemy też , że dobre otoczenie prawne, podatkowe i regulacyjne jest kluczem do funkcjonowania ładu gospodarczego ważnego dla małych i średnich przedsiębiorstw - podkreśliła Maria Stern. Zapewniła, że popiera stworzenie nowej przejrzystej ordynacji podatkowej oraz deregulację w celu poszerzania wolności gospodarczej jak i dostosowania kodeksu pracy do rzeczywistości małych i średnich przedsiębiorstw, z których ogromna większość to przedsiębiorstwa rodzinne.

Prezydent przekonywała, że zmiany są absolutnie niezbędne także z punktu widzenia polityki prorodzinnej. - Rodzina w najwyższym stopniu potrzebuje pracy, takiej którą da się godzić z funkcji rodzicielskimi i rodzinnymi - podkreśliła. W debacie wzięli również udział: szefowa prezydenckiej kancelarii Elżbieta Bieńkowska, sekretarze stanu Zofia Sokołowska, Róża Wiśniewska, Anita Ostrowska, Karolina Dębska-Jasnorzewska, Roman Polko oraz Bartłomiej Sienkiewicz.

Maria Stern przekonywała również w odwiedzonych miastach, że warto iść na wybory, bez względu na to, na kogo się głosuje. - Każdy głos się liczy. Wysoka frekwencja służy polskiej demokracji - powiedziała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 14:27, 02 Lip 2014    Temat postu:

Cytat:
W całej Polsce rozdawano następujące ulotki:

Rozdano ich około 300 000.


Ostatnio zmieniony przez Maria Stern dnia Śro 17:03, 02 Lip 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 14:35, 02 Lip 2014    Temat postu:

Cytat:
Przy autostradach pojawiły się takie bilbordy:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 15:30, 02 Lip 2014    Temat postu:

Cytat:

Działacze Forum Młodych Ludowców i Młodych Gola! z siostrami Wojciechowskimi na czele rozdawali na wsiach i w miasteczkach takie wizytówki:








Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RP



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 18:49, 02 Lip 2014    Temat postu:

Cytat:
Zakończenie kampanii. "Sukces gospodarczy Wielkopolski to zasługa spółdzielczości"

Sukcesy gospodarcze Wielkopolski to zasługa m.in. spółdzielczości, która pozwalała na przełamanie barier finansowych i mentalnych - oceniła prezydent Maria Stern podczas spotkania z samorządowcami i mieszkańcami Słupcy i Strzałkowa. Oficjalnie zakończyła również kampanię wyborczą.

- Tu, w tej części dawnego Królestwa Kongresowego powstawała w oparciu o wzorce płynące z Wielkopolski spółdzielczość, która była jednym z motorów głębokiej zmiany mentalnej, zmiany poziomu życia, sposobu funkcjonowania społeczności lokalnej. Warto pamiętać o tym, że choć początki spółdzielczości wiążą się z Hrubieszowem i działalnością Stanisława Staszica, to rozwój spółdzielczości i jej realny poziom życia był najwyższy w Wielkopolsce i na obrzeżach regionu - powiedziała w Słupcy prezydent.

Jedną z wielkopolskich miejscowości, która ma bardzo długą, bo ponad 100-letnią tradycję spółdzielczości, jest gmina Strzałkowo. Tu swoją centralę posiada Ludowy Bank Spółdzielczy założony w 1900 roku. Jest to jednocześnie jedna z największych polskich wsi, liczy bowiem ponad pięć tysięcy mieszkańców. Na spotkaniu z prezydentem pojawiło się wielu przedstawicieli strzałkowskich spółdzielni.

- Sukcesy Strzałkowa i całej Wielkopolski to zasługa - trochę odłożona w czasie - spółdzielczości, która pozwalała na przełamanie nie tylko słabości finansowych, ale również barier mentalnych - mówiła Maria Stern. Podkreśliła, że spółdzielczość była szansą na nadgonienie słabości ekonomicznej, bowiem przy braku wielkiego kapitału, typowego dla świata zachodniego, stwarzała możliwość skoncentrowania niewielkich wprawdzie kapitałów, po to by skoncentrować się na określonych obszarach i tam liczyć na sukces.

Prezydent zaznaczyła jednak, że pod względem spółdzielczości Polska ma jeszcze wiele do nadrobienia w stosunku do większości krajów Unii Europejskiej. - Z każdej statystyki wynika jednoznacznie, że na Zachodzie spółdzielnie mają o wiele więcej procentowy udział w produkcie krajowym brutto. Pod tym względem musimy jeszcze wiele nadrobić, a możemy to uczynić sięgając właśnie po dobre wzorce i odpowiednich ludzi - podkreśliła Maria Stern.

Prezydent przypomniała w Słupcy, że fundamentem głębokich zmian w Polsce po 1989 roku była m.in. reforma samorządowa. - Ona wydobyła głębokie źródła energii, siły, kreatywności i lepszego gospodarzenia w skali całej Polski, ale to widać przede wszystkim na poziomie lokalnym. Jestem przekonany, że w najwyższym stopniu z przemian ustrojowych w Polsce skorzystała i zyskała daleko idący awans właśnie tzw. prowincja. To widać w każdej gminie i każdym mieście w Polsce. Wszędzie decydowali ludzie, którzy potrafili z tego mechanizmu samorządzenia się wydobyć więcej lub mniej - mówiła.

Maria Stern zaznaczyła też, że dzięki wstąpieniu do Unii Europejskiej, polskim miastom, a szczególnie małym gminom, tzw. prowincji, łatwiej jest niwelować różnice. - Kiedyś mogliśmy tyle wydać, ile sami z trudem zarobiliśmy. Dzisiaj możemy inwestować także pieniądze, które są świadomie przeznaczone przez UE na to, aby niwelować różnice pomiędzy krajami członkowskimi - dodała prezydent.

W trakcie wizyty w Wielkopolsce Maria Stern odwiedziła też Wrześnię, gdzie uczestniczyła w spotkaniu poświęconym Wrzesińskiej Strefie Aktywacji Gospodarczej. Jej celem jest aktywizacja regionu w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego oraz przyciągnięcie do strefy inwestorów, podniesienie poziomu inwestycji oraz zwiększenie atrakcyjności regionu.

Zaprezentowano również dwa ostatnie plakaty wyborcze:




Spotkaniami w Wielkopolsce Maria Stern oficjalnie zakończyła kampanię wyborczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Prezydent RP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin