Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polskie Stronnictwo Ludowe - Działalność
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Polskie Stronnictwo Ludowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Nie 17:11, 21 Lip 2013    Temat postu: Polskie Stronnictwo Ludowe - Działalność

(...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Nie 17:53, 21 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Prezes PSL w Mysłowicach



Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Anna Radziwiłł-Schmidt spotkała się z wyborcami w Mysłowicach (woj. Śląskie). Rozmawiała z nimi m. in.: o rozwoju kultury w mieście. Oto fragment jej przemówienia na ten temat:

Cytat:
- Miasto nazywane jest czasem "polskim Manchesterem", ze względu na jego industrialny charakter i bogatą scenę rockową (podobnie jak w Manchesterze na przełomie lat 80. i 90.). Pochodzą stąd zespoły muzyczne: Myslovitz, Negatyw, Penny Lane, Lenny Valentino, Delons, Iowa Super Soccer, Korbowód, Milcz Serce, Mofoplan, Gutierez i ConBrio.

W Mysłowicach odbywa się Festiwal Multimedialny Mediawave, a w latach 2006-2009 odbywał się także Off Festival (obecnie odbywa się w Katowicach). Od 2012 roku w Mysłowicach odbywa się również festiwal AlterFest. Jest to niewątpliwie rozwijający się ośrodek muzycznej kultury, zespoły, mimo tego że są sławne i występują w całej Polsce i nie tylko, to znajdują czas na zawitanie w starych progach i często grają na mysłowickich scenach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Nie 19:50, 21 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
W czwartek odbyła się konferencja regionalna w Olsztynie



W czwartek w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja pt. „Krajowa oraz regionalna polityka przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przemocy ze względu na płeć”.

Organizatorami konferencji byli: Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Radziwiłł-Schmidt, była Rzeczniczka Rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski.

W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie i policji. Z ich udziałem odbyły się dyskusje panelowe, na których rozmawiano na temat prac zespołów interdyscyplinarnych oraz sposobie wypełniania Niebieskiej Karty.

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, podczas swojego wystąpienia zaprosiła samorządy do składania wniosków o małe granty w programie „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć” realizowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2013-2018. Mówiła tez o planach wprowadzenia całodobowego, bezpłatnego numeru, pod który mogłyby dzwonić osoby doznające przemocy domowej.

Minister Anna Radziwiłł-Schmidt zwróciła uwagę na to, że zwiększona ilość założonych w ostatnim czasie Niebieskich Kart nie świadczy o zwiększeniu się przemocy w rejonie lecz o skutecznej pracy służb, które je wykrywają i zgłaszają. Podkreśliła znaczenie pracowników ośrodków pomocy społecznej, którzy maja bezpośredni kontakt z rodzinami i znając ich problemy mogą skutecznie im przeciwdziałać.

Ewa Korycka, pełniąca obowiązki wojewódzkiego koordynatora realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zreferowała sposób organizacji i funkcjonowania systemu zwalczania przemocy w województwie warmińsko-mazurskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pon 13:17, 22 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Spotkanie z rolnikami na Lubelszczyźnie



Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Anna Radziwiłł-Schmidt spotkała się z rolnikami na Lubelszczyźnie. Rozmawiała z nimi o ich codziennych problemach, a także o szkodliwości roślin genetycznie modyfikowanych.

Oto jej przemówienie:
- Gospodarstwa rolne w Polsce są silnie rozdrobnione. Jest to efekt m.in. polityki rolnej powojennej Polski. Powierzchnia ponad połowy godpodarstw w Polsce nie przekracza 5 ha.
Zróżnicowanie gospodarstw występuje też terytorialnie. Silniejsze rozdrobnienie można zaobserwować na południu oraz płd. wschodzie kraju podczas gdy większa koncentracja ziemi występuje w rejonach północnych.

- Organizmy modyfikowane genetycznie, w skrócie GMO, to organizmy uzyskane w sposób nienaturalny, w których genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej, w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych. Tak brzmi jego krótka definicja. Lecz GMO zagraża zdrowiu Polaków i interesowi polskiego rolnika. Może i mamy tradycyjne poglądy na rolnictwo, bo nie chcemy eksperymentować na Polakach. Tradycyjne znaczy smaczne, zdrowe, nasze! Polskie Stronnictwo Ludowe przygotowuje ustawę, mającą na celu całkowity zakaz GMO w Polsce.


Prezes Radziwiłł-Schmidt odwiedziła również Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (dawniej Akademia Rolnicza). Mówiła:

- Obecnie w Polsce działa dziesięć uczelni rolniczych na każdej z nich studiuje od 10 do 33 tys. studentów.

Wskaźnik zatrudnienia w rolnictwie od zakończenia II wojny światowej zmalał, jednak w stosunku do krajów Europy jest nadal bardzo wysoki. Ludność pracująca w rolnictwie, łowiectwie i leśnictwie w 2008 roku to 2138,4 tysięcy osób, w tym w samym rolnictwie: 2089,4 tysięcy. Od roku 2000 liczba ta zmalała dwukrotnie. Rolnictwo w Polsce zatrudnia prawie 16% ogółu osób pracujących, ale dostarcza zaledwie ok. 3% PKB. Rolnictwo w innych krajach Europy Zachodniej zatrudnia zaledwie 2-3% ogółu pracującej ludności. Ludność rolnicza przeważa na wschodzie kraju, toteż tam sytuacja jest najmniej korzystna, np. zatrudnienie w rolnictwie dochodzi do 33,7% w województwie lubelskim. Zmienia się struktura wieku pracujących w rolnictwie. W 2002 roku ponad 13% spośród nich było w wieku emerytalnym, ale stopniowo obniża się przeciętny wiek rolników. Przeciętny poziom wykształcenia rolników systematycznie rośnie, jest jednak wciąż niski. Tylko 6,1 % prowadzących indywidualne gospodarstwa ma wyższe wykształcenie, a 68,6% ma wykształcenie podstawowe lub zasadnicze zawodowe. 50% pracujących w rolnictwie nie ma żadnego przygotowania rolniczego, natomiast legitymuje się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w tym zakresie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pon 19:35, 22 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Spotkanie z wyborcami we Wrocławiu



Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Anna Radziwiłł-Schmidt spotkała się z wyborcami i sympatykami partii we Wrocławiu. Mówiła:

Cytat:
- Wrocław mimo zniszczeń wojennych (70% budynków) zachował wiele budowli bądź w stanie oryginalnym, bądź odrestaurowanych czy odbudowanych po wojnie. Do wyróżniających się należą: gotycki ratusz na Rynku, gotyckie kościoły: Archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim (przy niej barokowa kaplica Elektorska według projektu Fischera von Erlacha), Katedra św. Marii Magdaleny, Katedra greckokatolicka św. Wincentego i św. Jakuba (sobór), Bazylika św. Elżbiety, Św. Krzyża, NMP na Piasku, św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława, Kościół św. Wojciecha, neogotycki św. Michała Archanioła; barokowy zespół głównych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego z Aulą Leopoldina; neogotycki budynek Dworca Głównego; modernistyczne: Hala Ludowa (Hala Stulecia), gmach Opery Wrocławskiej, Hotel Monopol, Hala Targowa, Dom Handlowy Braci Barasch, Dom Towarowy Renoma, Dom Towarowy Rudolf Petersdorff (obecnie „Kameleon”) zaprojektowany przez Ericha Mendelsohna, budynki wystawy „Mieszkanie i miejsce pracy” (1929, m.in. dom projektu Hansa Scharouna), budynki Browaru Piastowskiego, Pałac Spätgenów, Pałac Schaffgotschów, Landeshaus, Urząd Pocztowy, wieże ciśnień przy alei Wiśniowej, Na Grobli i przy alei Kasprowicza.

- Oprócz tego w mieście zachowało się ponad osiem tysięcy zabytkowych kamienic reprezentujących style historyczne pochodzących z XIX i początków XX wieku, które władze samorządowe starają się w ramach specjalnych programów rewitalizacyjnych sukcesywnie poddawać renowacjom. Jest to największe tego typu skupisko zabytkowego budownictwa w Polsce oraz jedno z największych w Europie. Kamienice te prezentują style począwszy od baroku poprzez klasycyzm, historyzm, secesję aż po modernizm. Wiele kamienic prezentuje wysokie walory architektoniczno-estetyczne. W niektórych przypadkach są to zachowane całe ciągi ulic architektury historyzującej jak chociażby ulica Miernicza oraz plac księdza Stanisława Staszica na osiedlu Nadodrze.
Wrocławski ratusz jest jednym z najstarszych ratuszy w Polsce. Na wysokiej wieży mieści się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy i najstarszy, z 1368 zegar wieżowy. W piwnicach budynku znajduje się najstarsza (z XIV wieku) restauracja w Europie – Piwnica Świdnicka. Miasto jest niewątpliwie jednym z najładniejszych w Polsce. Jest także miastem wyjątkowym, ze względu na ilość zabytków, z tak różnych okresów kulturowych. O te zabytki trzeba dbać, nie można dopuścić do tego, aby popadły w niełaskę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Wto 16:43, 23 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Agnieszka Pomaska i Waldemar Pawlak w Gdyni



Posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Agnieszka Pomaska odwiedziła wraz z Waldemarem Pawlakiem Gdynię. Mówiła:

- W latach 90. XX wieku w Gdyni obok istniejącego od początków miasta przemysłu portowo-stoczniowego zaczął się rozwijać sektor finansowy oraz nowoczesnych technologii. Mają tu swoje siedziby spółki prowadzące działalność o charakterze bankowym (Nordea Bank S.A., oddziały i filie banku o zasięgu ogólnokrajowym), telekomunikacyjnym i informatycznym (Polkomtel S.A., Prokom Investments, Prokom Software S.A.). Branżę telewizji kablowej reprezentują Vectra S.A. oraz Multimedia Polska – dwie kolejne firmy, których siedzibą również jest Gdynia.

W Gdyni znajduje się szereg centrów handlowych: Centrum Handlowe "Riviera" (poprzednia nazwa „Wzgórze”), Centrum Handlowe Kwiatkowskiego, Centrum Handlowe Szperk, Centrum Handlowe Witawa, Dom Handlowy „Batory”, Dom Towarowy „Chylonia”, Trójmiejskie Centrum Handlowe „Klif” oraz zespół Miejskich Hal Targowych. Miasto jest niewątpliwym ośrodkiem handlowym i przemysłowym. Trzeba postarać się o prawidłowy rozwój takich miast.




Waldemar Pawlak wziął udział w dyskusji o miejskiej kulturze.
- Na terenie miasta ma swoją siedzibę m.in. Centrum Kultury, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, instytucja prowadzona wspólnie przez miasto i samorząd województwa pomorskiego. Najmłodszym budynkiem jest Muzeum Miasta Gdyni, otworzone 16 listopada 2007. W Gdyni istnieją dwa multipleksy Multikino i kino sieci Helios w CH Wzgórze. Pozostałe obiekty w ograniczonym stopniu zajmują się projekcją filmów. Są nimi DKF Żyrafa działająca przy Klubie Filmowym, DKF Pod wiszącą skałą w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, oraz Grom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Czw 16:32, 25 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Spotkanie z nauczycielami



W dniu dzisiejszym prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Anna Radziwiłł-Schmidt spotkała się z nauczycielami pracującymi w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Zapewniła ich, że Polskie Stronnictwo Ludowe zrobi wszystko, by poprawić stan polskiej oświaty.
- W wielu szkołach nie ma nawet sali gimnastycznej - mówiła. - Będziemy naciskać na nowy rząd, by ten podniósł pensje nauczycielom. Zgłosimy także do Laski Marszałkowskiej dwa projekty ustaw: o likwidacji gimnazjów i o reformie systemu oświaty, która zapewni gimnazjalnym nauczycielom nowe posady. Nie oszukujmy się, wprowadzenie gimnazjów było ogromnym błędem, nie od dzisiaj jest to siedlisko agresji i patologii. Naprawimy ten błąd. Chociaż wiemy, że mogą zbliżać się wybory, to będziemy pracować do samego końca.

Na spotkaniu obecni byli także: Janusz Piechociński, Katarzyna Matusik-Lipiec, Karolina Wieczorek i Magdalena Gąsior-Marek.


Ostatnio zmieniony przez Anna Radziwiłł-Schmidt dnia Czw 16:34, 25 Lip 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Nie 17:42, 28 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Posłowie PSL - spotkanie z rolnikami.


Ilona Antoniszyn-Klik w drodze na wizytację gospodarstw.

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego: Katarzyna Matusik-Lipiec, Magdalena Gąsior-Marek, Ilona Antoniszyn-Klik i Janusz Piechociński spotkali się z rolnikami w Mielcu, Pruchniku, Kołaczycach i Rudniku nad Sanem w województwie podkarpackim.

Cytat:
Ilona Antoniszyn-Klik mówiła:
- Według propagandy głoszonej przez działaczy Teraz MY Polskie Stronnictwo Ludowe "nie dba o rolników, nie spotyka się z nimi i odwróciło się od nich". Ma to zapewnić im wyższe poparcie w sondażach. Ale oni obiecują, a my działamy. Zgłosiliśmy do Laski Marszałkowskiej dwie ustawy prorolnicze: o podatku gruntownym, która zwalnia rolników posiadających mniej niż 15 ha z podatku gruntoego i o zakazie GMO, które zagraża waszemu zdrowiu i waszemu interesowi, interesowi Polskiego rolnika. Polskie Stronnictwo Ludowe nie odwróciło się od rolników "dla elektoratu lewicowego". Nie zmieniliśmy naszego programu i nadal chcemy go wprowadzać w życie.


Wrocławska polityk udała się z rolnikami na wizytację ich gospodarstw i pól.

Cytat:
Przemówił także Janusz Piechociński:
- Nie mam pojęcia, dlaczego wszyscy robią takie zamieszanie wokół tego Długosza i Teraz MY! Niby w sondażach przekracza próg wyborczy 5%, ale nie zapominajmy, że to tylko sondaż. Jedynie słupki. Nie możemy porównywać ich z wynikami wyborów. Poza tym, wylewa gnojowicę przed naszą siedzibą i przekonuje do podpisania ustawy szkodliwej dla was, rolników. O całkowitym zakazie importu i eksportu chmielu. Jak wielokrotnie podkreślała nasza pani prezes Radziwiłł-Schmidt, ustawa zakazuje rolnikom sprzedawania nadwyżek chmielu zagranicę. Tym samym browarnicy, podczas słabszych sezonów, gdy plony nie będą aż tak obfite, nie wspomogą się chmielem z państw europejskich, nie z Chin. Rolnicy więcej zarobią, gdy ta ustawa nie wejdzie w życie


Rolnicy mogli osobiście porozmawiać z posłankami i posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego o ich problemach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pon 11:39, 29 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Posłanki PSL w Biłgoraju

Posłanki Polskiego Stronnictwa Ludowego Ewa Kierzkowska, Magdalena Gąsior-Marek i Genowefa Tokarska spotkały się z rolnikami w Biłgoraju.

Zwracając się do rolników zgromadzonych w Ratuszu Miejskim, posłanka Tokarska powiedziała, że dzisiaj kiedy chleb nie jest już tak szanowany, warto upomnieć się o należny mu szacunek.

Cytat:
- Dziękując rolnikom za chleb, który pojawia się każdego dnia na naszych stołach warto upomnieć się o szacunek dla tych, bez których chleba by nie było - podkreśliła - Jestem rolnikiem, tak jak wy. Przez, przez pięć kadencji pełniłam funkcję wójta Gminy Biszcza, zajmowała ona wtedy wysokie pozycje w rankingach dla najlepszych gmin Polski, cztery lata byłam wojewodą lubelskim. Mam nadzieję, że teraz godnie reprezentuję was w Sejmie, w Warszawie.


Ewa Kierzkowska wygłosiła dłuższe przemówienie dla rolników zgromadzonych na polu:

Cytat:
- Polskie Stronnictwo Ludowe nie zostawiło was, nie odwróciło się od was, rolnicy. Posłowie w Sejmie debatują nad dwoma projektami ustaw, z myślą o was: o podatku gruntowym, która wprowadza sprawiedliwość społeczną, rolnicy, którzy posiadają poniżej 15 ha ziemi zwolnieni będą z płacenia podatku gruntowego, i ustawa o GMO, która zakazuje sprowadzania do Polski i handlu szkodliwymi organizmami genetycznie modyfikowanymi. Te ustawy nie tyle, co wam pomogą, to jeszcze na tym zyskacie. Wy, wasze dzieci, i wszyscy Polacy nie będą zatruwani przez sztuczne organizmy. Wreszcie będzie można wszędzie kupić naturalną, zdrową i Polską żywność. Polskie owoce i warzywa.


Ostatnio zmieniony przez Anna Radziwiłł-Schmidt dnia Pon 13:20, 29 Lip 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pon 16:40, 29 Lip 2013    Temat postu:

Cytat:
Radziwiłł-Schmidt: w Polsce wciąż zbyt duże przyzwolenie na przemoc



Przyzwolenie na przemoc domową w Polsce wciąż jest zbyt duże; 20 proc. Polaków uważa, że to prywatna sprawa; sprawcy przemocy nie spotykają się z ostracyzmem społecznym - mówiła była minister pracy i polityki społecznej Anna Radziwiłł-Schmidt, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego na konferencji w mazowieckim urzędzie wojewódzkim.

W czwartek odbyła się czwarta konferencja z cyklu "Krajowa oraz regionalna polityka przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przemocy ze względu na płeć", którą zorganizował wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przy współpracy z byłą minister pracy i polityki społecznej Anną Radziwiłł-Schmidt i byłą minister ds. przeciwdziałania dyskryminacji Karoliną Wieczorek.

Konferencje z tego cyklu organizowane są we współpracy z wojewodami w każdym regionie. Mają być one elementem szerszych konsultacji dotyczących zmian w obszarze zwalczania przemocy.

Podczas warszawskiej konferencji Radziwiłł-Schmidt mówiła o potrzebie ratyfikowania Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Podkreśliła, że dokument ten został uznany przez społeczność międzynarodową za "złoty standard", do którego powinni dążyć wszyscy, którzy poważnie myślą o walce z przemocą.

Dodała, że w Polsce - która zaliczana jest do krajów bogatych i wysoko rozwiniętych - aż 30 proc. kobiet doznało jakiejś formy przemocy, jedna piąta społeczeństwa (20 proc.) uważa, że przemoc domowa to prywatna sprawa, do której nikt nie powinien się wtrącać, a sprawcy przemocy nie spotykają się w Polsce z ostracyzmem społecznym.

"Ofiary przemocy cierpią przez grzechy zaniechania" - mówiła była minister, podkreślając potrzebę reagowania na wszelkie formy przemocy. Zwróciła uwagę, że wiele z nich nie pozostawia śladów widocznych gołym okiem, takich jak siniaki. Zaznaczyła jednak, że przemocą jest np. zabierania babci renty czy zmuszanie jej do zaciągania kredytów, a także gwałt małżeński.

Dyrektorka Wydziału Polityki Społecznej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wiesława Kacperek-Biegańska mówiła o osiągnięciach i problemach w zakresie zwalczania przemocy na Mazowszu.

Jak poinformowała, zespoły interdyscyplinarne ds. przeciwdziałania przemocy działają już we wszystkich mazowieckich gminach, jednak w pięciu gminach nie spotkały się ani razu. Zwiększa się również wykorzystanie procedury "Niebieskiej Karty", ale są gminy, gdzie nie założono ani jednej, a - jak podkreśliła Kacperek-Biegańska - jest mało prawdopodobne, by nie było tam w ogóle problemu przemocy domowej.

Jak dodała, brakuje infrastruktury pomocowej dla ofiar - w województwie funkcjonuje 20 placówek, gdzie ofiary mogą uzyskać całodobową pomoc; w 26 powiatach nie ma w ogóle takich miejsc.

Kacperek-Biegańska podkreśliła, że głównym problemem jest brak współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami walczącymi z przemocą domową. "Te działania muszą być interdyscyplinarne, żadna służba nie rozwiąże tego problemu w pojedynkę" - przekonywała.



Jak podkreśliła była minister ds. przeciwdziałania dyskryminacji Karolina Wieczorek, na podobne problemy zwracano uwagę podczas wszystkich dotychczasowych konferencji regionalnych, nie boryka się z nimi wyłącznie Mazowsze.

Wskazała także na brak programów dla sprawców oraz szkoleń dla pracowników stykających się ofiarami. Jej zdaniem ich kompetencje są za małe. Podejmuje się też zbyt mało działań profilaktycznych, szczególnie edukacyjnych, za mało jest działań prewencyjnych, co - jej zdaniem - udowodniła tragedia w Wołominie, gdzie podczas awantury domowej od ran kłutych i ciętych życie straciły 15-letnia dziewczyna i jej matka, a jej partner, domniemany sprawca zbrodni, popełnił samobójstwo. Tragedii być może można było zapobiec, podejmując działania prewencyjne.


Ostatnio zmieniony przez Anna Radziwiłł-Schmidt dnia Pon 16:48, 29 Lip 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pią 14:49, 02 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Spotkanie z rolnikami w Zamościu


Otwarte spotkanie posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego z rolnikami i przedstawicielami lokalnych władz odbyło się w Zespole Szkół w Zamościu 26 maja br. Zorganizował je prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Posłowie na Sejm RP: Ilona Antoniszyn-Klik, Katarzyna Matusik-Lipiec, Genowefa Tokarska, Marek Sawicki i Waldemar Pawlak, a także Dyrektor Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR Zygmunt Kocimowski, Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski wraz z pracownikami, starostowie, burmistrzowie, wójtowie, rolnicy i mieszkańcy okolicznych gmin województwa lubelskiego.

Ilona Antoniszyn-Klik przedstawiła aktualną sytuację rolnictwa oraz odpowiedziała na szereg pytań dotyczących lokalnych problemów związanych z produkcją rolną. Omówiła też problematykę ubezpieczeń upraw rolnych w kontekście częstych klęsk żywiołowych na wsi oraz zachęciła rolników do korzystania z programów pomocowych oferowanych m.in. przez ARiMR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pią 18:50, 02 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Poseł Karolina Wieczorek czytała z maluchami z Przedszkola Miejskiego nr 15.


Dzisiaj Przedszkole Miejskie nr 15 w Olsztynie odwiedziła Karolina Wieczorek. Posłanka na Sejm i Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego była bohaterką spotkania z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”, w którym udział wzięły również maluchy z przedszkolnej grupy Mądre Sowy.

Gość przybył z wizytą do przedszkolaków na zaproszenie dyrekcji placówki, aby uczyć dzieci nawyków czytelniczych. Ponieważ ulubioną lekturą bohaterki spotkania z lat dzieciństwa są baśnie Hansa Christiana Andersena, które czytała jej babcia, to wybrała dla małych słuchaczy historię o Brzydkim Kaczątku. Po wspólnym czytaniu zaś odpowiedziała na pytania, które nurtowały dzieci (np. czy ma domowe zwierzątko) oraz opowiedziała o swojej pracy.

Na koniec spotkania wręczyła maluchom w prezencie puzzle i zaprosiła je do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Czym dla ciebie jest skarb?”, z którego prace zostaną zaprezentowane na wystawie w siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Jestem zachwycona wiedzą dzieci na temat literatury oraz ich elokwencją, wiele ich pytań mnie zaskoczyło - powiedziała nam poseł Karolina Wieczorek krótko po zakończeniu spotkania z przedszkolakami. - Myślę, że takie spotkania, jak te w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” służą poszerzaniu horyzontów dzieci, otwieraniu umysłów i tłumaczeniu pojęć, wpływają na rozwój dzieci, zapewniają im wiele pozytywnych odczuć. Jeżeli otrzymam jeszcze zaproszenie do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach, to chętnie je wesprę, ponieważ uważam, że warto jest to robić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Sob 12:29, 03 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Ewa Kierzkowska z wizytą w Szczytnie


Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Ewa Kierzkowska odwiedziła dzisiaj Specjalną Strefę Ekonomiczną w Szczytnie. Podczas wizyty spotkała się z przedstawicielami trzech firm oraz z bliska przyjrzała się technologiom produkcyjnym stosowanym w danych przedsiębiorstwach.

- Dzisiejszą wizytę traktuję jako początek debaty o potrzebach warmińsko-mazurskich przedsiębiorców. To przede wszystkim oni dają pracę mieszkańcom Warmii i Mazur, dlatego należy szukać sposobu by ich wspierać - powiedziała Ewa Kierzkowska po wizycie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczytnie.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i posłanka na Sejm pytała o korzyści płynące z prowadzenia działalności w strefie oraz główne problemy. Przedsiębiorcy zgodnie podkreślali, że dobre uzbrojenie i pomoc publiczna jaką dostali na początku prowadzenia działalności, były niewątpliwym wsparciem w rozwoju ich firm, natomiast ich głównym problemem wciąż jest trudny dojazd do strefy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Wto 13:48, 13 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
"W leśną ciszę płynie głos trąbki myśliwskiej..."



Pobudka, dzik na rozkładzie i apel na łowy - to tylko niektóre z sygnałów myśliwskich rozbrzmiewających w miniony weekend w Spychowie. XI Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego za nami.

Spychowski konkurs to jedno z niewielu wydarzeń tego typu, odbywających się na terenie Warmii i Mazur. Mimo deszczu dopisali nie tylko sygnaliści z całego kraju, ale również obserwatorzy, turyści i leśnicy, z dyrektorami Janem Karetko i Ryszardem Ziemblickim na czele. Wśród obserwatorów Konkursu znalazły się m.in. posłanka na Sejm RP Ilona Antoniszyn-Klik i Wicemarszałek Sejmu RP Ewa Kierzkowska oraz Burmistrz Michałowa (woj. podlaskie), który w przyszłym roku będzie organizatorem podobnego konkursu.

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedziała:
- Wydarzenia takie, jak spychowski konkurs pokazują, że myślistwo to nie tylko gospodarka łowiecka, ale w dużej mierze wspólnota ludzi, unikalna kultura, staropolska kuchnia oraz historia, muzyka, malarstwo i poezja. Mam nadzieję, że będę miała przyjemność uczestniczyć w takim konkursie jeszcze wiele razy.

Ewa Kierzkowska skomentowała na antenie regionalnego radia wyniki konkursu:
- Cieszę się, że w tym roku, najlepszą z najlepszych okazała się kobieta- Justyna Stępień reprezentująca zespół sygnalistów „Echo” z Warszawy. To wyróżnienie pokazuje, jak duże zmiany zachodzą w środowisku myśliwskim. Niemniej jednak, gratuluję również najlepszemu sygnaliście regionalnemu, którym ponownie został Adam Jażdżewski z zespołu sygnalistów „Leśna Brać” z nadleśnictw Spychowo i Strzałowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Wto 20:49, 13 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Ewa Kierzkowska w TOK FM:



Pomysł likwidacji Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych jest pomysłem skandalicznym. Polskie Stronnictwo Ludowe na pewno go nie poprze.

KRUS to jedna z nielicznych instytucji, która jest ogniskiem zapalnym konfliktów społecznych. Wszystko z powodu niesprawiedliwego i iluzorycznego podziału na biednych i bogatych płatników składek. Otóż przyjęło się w świadomości społecznej, że rolnikowi trzeba pomóc odkładać na emeryturę, ponieważ produkcja żywności jest całkowicie nieopłacalna. Jednak od dawna wiadomo, że rolnicy to nie bohaterowie, którzy w imię wyższych celów, rezygnują z zysków i robią wszystko by wykarmić naród.

Jednak należy też uwzględniać argumenty rolników. Większość ma gorzej niż normalni przedsiębiorcy. Nie mają ciągłości dochodów. Koszty ich działalności są spore i ciężko pracują. Polskie Stronnictwo Ludowe na pewno sprzeciwi się likwidacji KRUS-U. Jeżeli do tego dojdzie, jesteśmy przygotowani do strajków przed Sejmem. Wyprowadzimy rolników, którzy przyjadą ciągnikami i zablokują Warszawę.

Nasze pomysły na temat systemu ubezpieczeń społecznych rolników są następujące:

- utrzymane zostanie dotychczasowe wsparcie do składek, ale tylko dla części rolników,
- pozostali będą płacili wyższe niż dotąd składki, w zamian jednak w przyszłości otrzymają także wyższe emerytury.

Jednocześnie proponujemy wprowadzenie kolejnej już definicji rolnika: w zreformowanym systemie ubezpieczeń może się znaleźć tylko taki rolnik, który utrzymuje w dobrej kulturze rolnej co najmniej 1 ha przeliczeniowy użytków rolnych oraz osiąga z produkcji rolnej co najmniej 50 proc. przychodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Sob 10:50, 17 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Antoniszyn-Klik: Senat Izbą Samorządową? Tak.



Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Ilona Antoniszyn-Klik i Wicemarszałek Sejmu RP Ewa Kierzkowska przeprowadziły debatę z samorządowcami, pt.: "Senat czy Izba Samorządowa?".

Ilona Antoniszyn-Klik powiedziała:
- Senat w Polsce pełni funkcję „izby refleksji”. Oznacza to, że jego działalność polega na kontrolowaniu projektów ustaw pod względem formalnym w trakcie ich ścieżki legislacyjnej. W praktyce jednak głosowania pozostają zazwyczaj formalnością i jedynie iluzją „refleksji”, zazwyczaj większość w Senacie posiada bowiem większość rządząca (obecnie tak nie ma). Merytoryczny wpływ senatorów na kształt prawa w Polsce jest znikomy i nieproporcjonalny do kosztów jakie ponoszą podatnicy na utrzymanie tej izby. Rocznie obywatele wydają na Senat 200 milionów złotych, co oznaczałoby, że na każdego senatora przypada około 2 milionów. Za co?

- Polskie Stronnictwo Ludowe sprzeciwia się obecnemu kształtowi Senatu, choć nie popiera jego likwidacji ze względu na głęboko zakorzenioną w tradycji europejskiego parlamentaryzmu i liberalnej demokracji zasadę dwuizbowości - mówiła Ewa Kierzkowska - Członkowie partii są zwolennikami dwuizbowości, ale rozumianej jako rzeczywista niezależność obu izb, możliwa do realizacji jedynie poprzez odpolitycznienie jednej z nich.

Polskie Stronnictwo Ludowe skłania się ku uczynieniu Senatu Izbą Samorządową. By tego dokonać należy znieść zakaz łączenia funkcji samorządowych z funkcją senatora, a także wprowadzi zakaz podawania na karcie wyborczej nazwy komitetu wyborczego zgłaszającego kandydata. - przekonywała Antoniszyn-Klik - Łączenie funkcji samorządowca i senatora nie pociągnie jednak za sobą łączenia wynagrodzenia.

- Pierwsza propozycja przyczyni się do profesjonalizacji Senatu. Samorządowcy w swej znakomitej większości to wysokiej klasy specjaliści od zarządzania majątkiem publicznym. Dzięki obecności w Senacie uzyskają inicjatywę ustawodawczą, która pozwoli im forsować w polskim ustawodawstwie propozycje pozytywne dla samorządów. Przez wzgląd na zakaz łączenia diet przyniesie to także oszczędności dla budżetu. Druga propozycja przyczyną się do odpolitycznienia Senatu, zwiększając w izbie rolę społecznych działaczy, pozbawionych partyjnego poparcia. W dłuższej perspektywie przyczyni się to do przekształcenia Senatu w izbę samorządową skupiającą przedstawicieli samorządów terytorialnych, związków zawodowych, organizacji pracodawców, organizacji pozarządowych i uczelni wyższych. - podsumowała wicemarszałek Kierzkowska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pon 10:02, 19 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Uroczyste otwarcie nowej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie



We wtorek była minister pracy i polityki społecznej Anna Radziwiłł-Schmidt wzięła udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie.

Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny dodatkowo szkoli kandydatów na rodziców adopcyjnych według autorskiego programu „Bliżej Dziecka". Prowadzi również Wojewódzki Bank Danych o dzieciach z terenu Mazowsza oczekujących na przysposobienie w ramach adopcji krajowej, współpracuje także z Wojewódzkimi Bankami działającymi w innych województwach. Poza tym jako jedyna jednostka w kraju prowadzi Centralny Bank Danych o dzieciach, które mogą w wyniku adopcji międzynarodowej trafić poza terytorium Polski. Wojewódzki Ośrodek
Adopcyjny jest jednym z trzech ośrodków w Polsce.

Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny w ubiegłym roku przeprowadził 616 adopcji. W pierwszej połowie 2016 r. na Mazowszu do rodzin adopcyjnych trafiło 329 dzieci. 155 z nich zostało adoptowanych przez rodziny z zagranicy. W ubiegłym roku dom znalazło 616 dzieci, w tym 255 za granicą.

Na Mazowszu funkcjonuje obecnie pięć ośrodków adopcyjnych - w tym jeden publiczny w Warszawie, działający w strukturach Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej z pięcioma oddziałami zamiejscowymi (w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i w Siedlcach) oraz cztery ośrodki prowadzone przez organizacje pozarządowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Wto 9:14, 20 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Izba Samorządowa - konferencja w Krakowie



Polskie Stronnictwo Ludowe chce zastąpienia Senatu nową izbą, w skład której wchodziliby członkowie wskazywani przez organizacje samorządowe i gospodarcze - mówiła prezes Anna Radziwiłł-Schmidt na konferencji z samorządowcami w Krakowie.

Gdyby Lewica, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, doprowadziła do likwidacji Senatu, powstałaby czarna dziura - uważa prezes PSL Anna Radziwiłł-Schmidt - Należy wypełnić ją nowym organem, który roboczo można nazwać izbą samorządowo-gospodarczą - dodała - Według naszej propozycji, członkowie izby nie byliby wybierani - jak obecnie senatorowie - w wyborach bezpośrednich. Byliby natomiast wskazywani przez organizacje samorządowe, takie jak np. Związek Miast Polskich, i korporacje gospodarcze. Nie byłoby zakazu łączenia mandatów członka nowego Senatu i samorządowca, więc w izbie zasiedliby m.in. prezydenci miast, wójtowie i burmistrzowie.

Obecna na spotkaniu Andżelika Możdżanowska, senator z ramienia PSL, dodała:
- Izba miałaby charakter doradczy. Dysponowałaby inicjatywą ustawodawczą, na tym kończyłby się jednak jej udział w uchwalaniu prawa. Izba jest potrzebna, by zwiększyć rolę polskich samorządów. To do nich trafiają środki finansowe, powinny mieć więc większy udział w podejmowaniu decyzji na szczeblu krajowym.

- Musimy jednak liczyć się z tym, że Prawo i Sprawiedliwość naszej propozycji nie poprze, a bez ich głosów nie uda się przeprowadzić nowelizacji Konstytucji koniecznej do reformy izby wyższej. Mamy jednak nadzieję, że przekonamy ich do tego pomysłu - uzupełniła Radziwiłł-Schmidt - Chodzi tutaj jednak nie o likwidację Senatu, a o jego przekształcenie i nadanie mu sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Śro 18:40, 21 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Święto Chleba w Ciechanowcu


W scenerii ciechanowieckiego Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka miało miejsce Podlaskie Święto Chleba. Uroczystość ta już po raz 16. przyciągnęła tłumy ludzi zainteresowanych podlaskimi zwyczajami i obrzędami żniwnymi.

Wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć pokazy dawnych zwyczajów żniwnych, w tym żęcie sierpami i koszenie kosą. Zaprezentowano również tradycję oborywania przepiórki - ceremonii kończącej zbiór zboża w czasach, gdy kosiło się je ręcznie. Były też pokazy młócenia oraz wypieku chleba. Zwiedzający na licznych straganach mogli skosztować, ale również kupić różne rodzaje chleba od regionalnych po litewskie, łotewskie oraz białoruskie.

W Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu wśród zaproszonych gości były również Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Anna Radziwiłł-Schmidt z mężem i córkami oraz Wicemarszałek Sejmu RP Ewa Kierzkowska, która w swoim przemówieniu podziękowała organizatorom za wkład włożony w przygotowanie tego wydarzenia. Kultywowanie tych rodzimych zwyczajów zasługuje na wyróżnienie. Dzięki organizacji tego wydarzenia wpajamy młodym ludziom szacunek do polskiej ziemi oraz naszych tradycji.
Podlaskie Święto Chleba integruje wszystkich związanych z produkcją chleba: piekarzy, cukierników, młynarzy, rolników, handlowców, konsumentów. Dodatkowo jest doskonałym pomysłem na edukację wszystkich zainteresowanych dawną wiejską kulturą Podlasia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Nie 15:40, 25 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Uroczystości dożynkowe w świętokrzyskich gminach



Dożynki to okres zasłużonej satysfakcji z pracy, a także radości z osiągniętych plonów. Stojąc u progu jesieni, szczególnie myślimy o polskich rolnikach, wielkich i mniejszych producentach, mocno związanych z matką ziemią i jej darami, które corocznie znajdują się na naszych stołach dzięki spracowanym rękom rolników. Obecnie są one coraz bardziej zmechanizowane, a to za sprawą możliwości jakie dają programy unijne.

Podczas obchodzonych uroczystości dożynkowych w świętokrzyskich gminach, razem z mieszkańcami można było podziękować rolnikom za ich trud, a organizatorom Dożynek za przygotowanie tak pięknych uroczystości i kultywowanie naszej wspaniałej polskiej tradycji. Zaprezentowane wieńce oraz bochenki chleba świadczą o wielkim sensie ludzkiej pracy, wyrażając tym samym naszą wdzięczność wobec Boga i Matki Ziemi. Nie ukrywamy, że możliwość osobistego świętowania razem z mieszkańcami Rybitw gm. Połaniec, Miedzierzy gm. Smyków, Sroczkowa gm. Pacanów, była dla nas ogromnym zaszczytem. Oddanie hołdu za wielki trud życia, codzienną ciężką pracę i miłość do ziemi, która zawsze stanowiła mocny filar narodowej tożsamości Polaków, to nasz obywatelski obowiązek. Ten uroczysty moment stał się tradycją corocznie obchodzonych Dożynek.

W uroczystościach wzięli udział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Anna Radziwiłł-Schmidt, była minister rolnictwa i rozwoju wsi a obecna wicemarszałek Sejmu RP Ewa Kierzkowska, a także wiceprezes PSL Ilona Antoniszyn-Klik i posłowie Waldemar Pawlak oraz Genowefa Tokarska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Polskie Stronnictwo Ludowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin