Trylogia
Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 174
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Rezygnacja
|
Wysłany: Nie 16:31, 15 Wrz 2013 Temat postu: [RadLew] P.U. o podkreślaniu równości w miejscu pracy... |
|
|
Cytat: | USTAWA
o podkreślaniu równości w miejscu pracy i w szkole.
Art. 1. Równość w miejscu pracy, oraz w szkole wymaga ograniczenia możliwości ekspresji swojego statusu materialnego poprzez ubiór. Ustawa reguluję tę kwestię.
Art. 2. Ustawie podlegają wszyscy pracownicy w czasie pracy, lub w miejscu pracy, oraz wszyscy uczniowie w czasie ich obecności pod opieką nauczycieli, oraz wszyscy studenci w czasie przebywania w budynkach uczelni w której studiują.
Art. 3. 1. Ubraniem w ustawie określa się: wszelką biżuterię, obuwie, skarpety, bieliznę, strój kąpielowy, wszelkiego rodzaju spodnie, spódnice, sukienki, koszulki, bluzki, swetry, golfy, marynarki, okulary nie mające na celu korygowanie wzroku, zegarki na rękę, tipsy, peruki itp. produkty, które są noszone przez osobę wymienioną w Art. 2.
2. Wymienione produkty w torbie, walizce, opakowaniu lub plecaku, czyli nie założone nie są uznane za element ubrania.
Art. 4. Wymienione w Art. 3. produkty noszone przez osobę wymienioną w Art. 2. w miejscu i czasie określonym przez tenże artykuł nie mogą łącznie przekraczać kwoty równej 3/5 aktualnie obowiązującej płacy minimalnej
Art. 5. Osoba łamiąca ustawę podlega każe nagany, a ponowne łamanie ustawy podlega karze finansowej określonej przez podmiot w którym doszło do jej złamania nie niższej niż maksymalna dozwolona kwota ubrania.
Art. 6. W wypadku skargi na zbyt bogaty strój osoby wymienionej w Art. 2. zakład pracy, szkoła, bądź uczelnia ma sfotografować jej strój, a następnie o ile ona nie udowodni, że nie przekroczyła maksymalnej kwoty ubrania ukarać zgodnie z wytycznymi w Art. 5.
Art. 7. Z wymogu nieprzekraczania maksymalnej dozwolonej kwoty ubrania są wszystkie:
1. ubrania ochronne o ile ich cena nie jest zróżnicowana pomiędzy pracownikami ze względu na ich stanowisko, ale wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo.
2. Przebrania wykorzystywane do wszelkiego rodzaju przedstawień, wydarzeń artystycznych i rytuałów religijnych.
Art. 8. Ustawa wchodzi w życie 45 dni od głoszenia.
Uzasadnienie:
Strój jest jednym z istotnych elementów pokazywania swojego statusu społecznego. Tak jak ma to uzasadnienie w kontaktach prywatnych, oraz tam gdzie jest to uzasadnione historyczne np. w czasie przedstawienia w którym aktorzy wcielają się w role możnych, tak nie ma to pozytywnego wpływu na zakład pracy. Strój zbyt bogaty daje jednym poczucie wyższości, a w innych budzi zawiść niszcząc relacje w zakładzie pracy. Szczególnie negatywny charakter ma to w szkołach, gdzie nie chodzi o własny sukces, ale o sukces odziedziczony. Dodatkowo ustawa ograniczy gigantyczne wydatki zakładów pracy, partii, organizacji pozarządowych na wszelkiego rodzaju fundusze reprezentacyjne, co pozwoli zaoszczędzone pieniądze wydać na inwestycje, zwiększenia płac pracowników, oraz inne ważne cele.
Ustawa jest zgodna z prawem unijnym. |
|
|