Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiece partyjne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Chrześcijańska Partia Pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Czw 23:54, 08 Sie 2013    Temat postu:

Pan Jan Długosz przeprowadził dziś w siedzibie partii Teraz MY! pierwszy z szeregu wykładów o szkodliwości wprowadzenia waluty euro w Polsce
Cytat:
Społeczeństwo polskie będzie musiało ponieść koszty spełnienia rygorystycznych kryteriów Traktatu z Maastricht. Konieczność zmniejszenia deficytu budżetowego oznacza obniżenie wydatków rządowych, z których ogromną część stanowią transfery socjalne. Podczas przy-gotowań Polski do członkostwa w strefie euro najbardziej ucierpią najbiedniejsi.
Konsekwencją przyjęcia przez Polskę euro może być wzrost cen. Wprowadzenie euro do obrotu gotówkowego 1 stycznia 2002 r. spowodowało natychmiastowy wzrost cen wielu artykułów w krajach, które tę walutę przyjęły. Hiszpanie do dziś nie potrafią zrozumieć, jak to możliwe, że kawa, która kosztowała 200 peset (czyli ok. 1,2 euro), z dnia na dzień zdrożała do 2 euro . Do dziś nie ustalono rzeczywistej skali podwyżek. Urzędy statystyczne krajów strefy euro w chwili wprowadzenia wspólnej waluty nie odnotowały wielkiego wzrostu inflacji . Natomiast konsumenci z przerażeniem stwierdzali wzrost cen. Wszędzie tam, gdzie do automatów wrzucało się np. monetę jednomarkową, ich właściciele zażądali monet 1 euro. Sprzedawcy zajęli się zaokrąglaniem cen w górę. Wymianę pieniądza do ukrytych podwyżek wykorzystali także właściciele restauracji i punktów usługowych . Nie można wykluczyć, że stanie się tak także w Polsce. Ciekawe rozwiązanie zastosowała Słowenia, która planuje przyjąć euro w styczniu 2007 r. Aby uniknąć wzrostu cen związanego ze zmianą waluty, Słowenia zdecydowała się wprowadzić długi okres przejściowy, w którym są stosowane podwójne ceny wielu produktów (od marca 2006 r.) oraz system niezależnego monitoringu cen.
Przejrzystość cenowa uwidoczni różnice w poziomie cen w Polsce oraz w krajach UGW, co może przyczynić się do wzrostu popytu na tańsze niż w krajach Unii Walutowej artykuły polskie. Zwiększony popyt może spowodować wzrost cen. Obawa ta nie jest bezpodstawna. Po wstąpieniu Polski do UE sprzedaż artykułów rolno-spożywczych do krajów Unii zwiększyła się o 25%. Wzrost popytu spowodował nie tylko wzrost ceny wywozowych, ale także tych na rynku wewnętrznym.
Z wprowadzeniem nowej waluty związane są pewne niedogodności. Konsumenci będą musieli zapoznać się z nowymi monetami i banknotami, a także przyzwyczaić się do cen podawanych w euro. Minie sporo czasu, zanim przestaniemy zastanawiać się „ile to złotych”. Na początku jednak ceny będą podawane zarówno w euro, jak i w złotówkach.


Ostatnio zmieniony przez Jan Długosz dnia Czw 23:56, 08 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pią 10:58, 09 Sie 2013    Temat postu:

Pan Długosz poprowadził kolejny wykład o skutkach i kosztach wejścia polski do strefy Euro.
Cytat:
Z chwilą przystąpienia do UGW Polska utraci suwerenność narodową w sferze pieniężnej umożliwiającą niezależne prowadzenie polityki stóp procentowych. Możliwość niezależnego kształtowania stóp procentowych pozwala łagodzić spadek produkcji i zatrudnienia w szczególności w sytuacji wstrząsów w popycie zewnętrznym oraz zmian relacji cen handlu zagranicznego. W przypadku występowania w Unii Walutowej wstrząsów symetrycznych (dotyczących wszystkich gospodarek państw członkowskich), EBC wykorzystuje instrument kształtowania stóp procentowych w celu łagodzenia tych wstrząsów.
Jeśli natomiast wstrząsy mają charakter asymetryczny (dotyczą poszczególnych krajów) ciężar procesu neutralizowania tych negatywnych zjawisk spada na kraj dotknięty wstrząsem. Ponieważ bank centralny państwa dotkniętego wstrząsem nie może obniżyć stopy redyskontowej (co implikuje spadkiem oprocentowania kredytów w bankach komercyjnych) w celu pobudzenia działalności inwestycyjnej, powrót gospodarki do stanu równowagi odbywa się na drodze dostosowania rynku pracy lub w krajowej polityce fiskalnej.

Mechanizm dostosowawczy rynku pracy
W sytuacji wystąpienia w strefie euro asymetrycznego wstrząsu popytowego w regionie dotkniętym spadkiem popytu może dojść do ograniczenia produkcji oraz spadku zatrudnienia. W takiej sytuacji powinien nastąpić przepływ czynników wytwórczych z kraju dotkniętego negatywnym wstrząsem popytowym do kraju doświadczającego wzrostu popytu. Pozwoliłoby to na odzyskanie równowagi makro-ekonomicznej w obu krajach i ograniczenie wzrostu bezrobocia. Niestety tak się nie dzieje, ponieważ kapitał produkcyjny charakteryzuje się niską mobilnością. Ponadto swobodny przepływ siły roboczej w ramach Unii Walutowej jest utrudniony m.in. ze względu na istniejące bariery językowe, kulturowe, oraz niedopasowanie kwalifikacji pracowników.
Należy zwrócić uwagę, że w Polsce dodatkowym czynnikiem ograniczającym migracje zewnętrzne są wciąż utrzymujące się ograniczenia instytucjonalne w dostępie do rynków pracy niektórych krajów UE. W warunkach ograniczonej mobilności krajowej siły roboczej podstawowym mechanizmem niwelującym negatywne skutki wstrząsu asymetrycznego pozostają płace realne. Kiedy w kraju dochodzi do spadku popytu, osiągnięcie stanu równo-wagi może nastąpić poprzez obniżenie płac realnych na rzecz wyższego zatrudnienia. Gdy płace charakteryzują się dużą sztywnością, dostosowanie do ograniczonego popytu następuje w całości poprzez spadek zatrudnienia.
Ponieważ wartość indeksów sztywności płac dla Polski należy do najwyższych wśród krajów OECD, oznacza to, że po przystąpieniu do Unii Walutowej Polska może dotkliwie odczuć skutki utraty autonomicznej polityki pieniężnej. Powyższa analiza wskazuje na to, że polski rynek pracy nie ma w pełni efektywnego mechanizmu przeciwdziałania skutkom negatywnych wstrząsów asymetrycznych. W tej sytuacji rezygnacja z własnej waluty i niezależności polityki pieniężnej – w przypadku pojawienia się wstrząsów asymetrycznych – rodzi ryzyko wzrostu wahań zatrudnienia i dochodów gospodarstw domowych. Do ograniczenia tego ryzyka jest potrzebna reforma rynku pracy, przyczyniająca się do zwiększania elastyczności kształtowania wynagrodzeń i innych warunków zatrudnienia.

Fiskalny mechanizm dostosowawczy
W sytuacji małej efektywności mechanizmu dostosowawczego rynku pracy, podstawowym instrumentem stabilizującym pozostaje polityka fiskalna. Mechanizm ten działa w następujący sposób: na skutek spadku produkcji maleją wpływy budżetowe, rosną zaś niektóre wydatki, np. związane z bezrobociem. W konsekwencji deficyt budżetowy automatyczne rośnie i tworzy dodatkowy popyt, podtrzymujący spadającą aktywność gospodarczą. Tym samym następuje stabilizacja gospodarcza. W sytuacji poprawy koniunktury następuje zmniejszenie deficytu na skutek m.in. wyższych wpływów podatkowych i niższych wydatków związanych z ochroną socjalną.
Zgodnie z zasadami Paktu Stabilności i Wzrostu kraje Unii Walutowej powinny dążyć do osiągnięcia na tyle niskiego deficytu budżetowego, aby opisany powyżej mechanizm mógł swobodnie działać, nie powodując wzrostu deficytu powyżej referencyjnego poziomu 3% PKB.
W Polsce konieczne jest nie tylko ograniczenie wysokości deficytu budżetowego, ale przede wszystkim zreformowanie finansów publicznych polegające na ograniczeniu wydatków, a nie na pod-noszeniu wpływów do budżetu w postaci podatków.
Dla oceny kosztu związanego z utratą autonomicznej polityki monetarnej podstawowe znaczenie ma podatność kraju na wstrząsy asymetryczne. Jej podstawowym wyznacznikiem jest zbieżność cyklu koniunkturalnego danego kraju z wahaniami koniunktury w Unii Walutowej. Jeżeli cykle koniunkturalne kształtują się w podobny sposób, wtedy częstotliwość występowania wstrząsów o charakterze asymetrycznym jest stosunkowo niska. Badania dotyczące cyklicznej zbieżności polskiej gospodarki z gospodarką strefy euro – opisane w „Raporcie na temat korzyści i kosztów przystąpienia Polski do strefy” opracowanym przez NBP – wykazują jej umiarkowanie wysoki stopień.
Ponadto czynnikiem decydującym o poziomie synchronizacji cykli koniunkturalnych jest stopień integracji gospodarczej krajów, w szczególności siła powiązań handlowych. Im silniejsze są te powiązania, tym bardziej zbieżne są występujące w gospodarkach wahania popytu. Strefa euro jest najważniejszym partnerem handlowym Polski. Świadczy to o wysokiej integracji gospodarczej naszego kraju ze strefą euro.
Przyjęcie wspólnej waluty europejskiej jest równoznaczne z utratą kursu walutowego jako mechanizmu stabilizującego wahania koniunkturalne. W warunkach płynnego kursu walutowego obniżenie popytu zewnętrznego powoduje spadek eksportu, przy czym towarzyszy temu natychmiastowa deprecjacja (obniżenie wartości) kursu waluty krajowej w stosunku do waluty kraju, którego ten eksport dotyczy. Osłabienie kursu waluty krajowej powoduje wzrost konkurencyjności krajowego eksportu za granicą, co skutkuje poprawą salda handlu zagranicznego. Z drugiej strony deprecjacja waluty krajowej generuje silny impuls inflacyjny. Natomiast w przypadku kraju członkowskiego strefy euro, zmniejszenie popytu zewnętrznego powoduje spadek eksportu, co przekłada się na trwałe obniżenie PKB. Osłabienie popytu wpływa na niewielkie obniżenie inflacji. Zatem negatywny wpływ spadku popytu zewnętrznego na PKB jest mniejszy w wa-runkach płynnego kursu walutowego niż w Unii Walutowej. Jednak neutralizacja wstrząsu w systemie kursu płynnego dokonuje się kosztem silniejszego impulsu walutowego.
Nie należy zapominać, że płynny kurs walutowy może być także źródłem wstrząsów dla realnej sfery gospodarki. Globalizacja rynków finansowych oraz związane z nią międzynarodowe przepływy kapitałów powodują wzrost obrotów finansowych w ogólnej wielkości obrotów w bilansach płatniczych poszczególnych krajów. W konsekwencji roś-nie wpływ obrotów finansowych na kształtowanie się kursów walut. W takiej sytuacji kursy walutowe w coraz mniejszym stopniu reagują na wstrząsy występujące w realnej sferze gospodarki, natomiast w coraz większym stopniu odzwierciedlają zmiany sytuacji na rynkach finansowych. Konsekwencją wejścia Polski do strefy euro będzie zatem eliminacja ryzyka deprecjacji waluty krajowej w przypadku odpływu kapitału spowodowanego czynnikami innymi niż pogorszenie się wskaźników makroekonomicznych. W rzeczywistości koszt rezygnacji z autonomii polityki pieniężnej jest mniejszy niż się powszechnie uważa.
Należy również pamiętać, że ze zamianą waluty krajowej na wspólną walutę europejską wiąże się:
konieczność przeprowadzenia kampanii informacyjnej nie tylko ukazującej społeczeństwu wygląd nowych banknotów i monet, ale także uświadamiającej korzyści i koszty wprowadzenia wspólnej waluty;
konieczność przeprowadzenia procesu wymiany banknotów i monet oraz związane z tym koszty (produkcja i dystrybucja nowych banknotów i monet, niszczenie starych).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pią 17:36, 09 Sie 2013    Temat postu:

Pan Jan Długosz poprowadził dziś ostatni z serii eurosceptycznych wykładów.

Cytat:
Koszty
Jednym z największych zagrożeń dla krajowych przedsiębiorstw związanych z przyjęciem przez Polskę wspólnej waluty europejskiej będzie wzrost konkurencji ze strony firm strefy euro (spowodowany eliminacją ryzyka kursowego oraz większą przejrzystością cenową). Może to doprowadzić do wyeliminowania mało konkurencyjnych (m.in. drożej produkujących) krajowych przedsiębiorstw. Aby sprostać spodziewanej konkurencji, polscy przedsiębiorcy będą zmuszeni do większej innowacyjności, poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, obniżania kosztów, dostosowywania asortymentu do nowych warunków konkurencyjnych, podnoszenia jakości oferowanych usług i produktów itd.

Zamiana złotego na euro stanie się źródłem wielu wymiernych kosztów, które będą musieli ponieść przedsiębiorcy, aby dostosować się do nowej sytuacji. Koszty te będą dotyczyły przede wszystkim:
konieczności przystosowania do euro systemów informatycznych służących do prowadzenia księgowości, płatności elektronicznych, fakturowania, naliczania płac itp.;
szkolenia kadr dotyczącego posługiwania się nową walutą, jej rozpoznawania, przeliczania pomiędzy pieniądzem narodowym a euro;
dostosowania automatów wrzutowych, sprzedających artykuły spożywcze, bilety komunikacyjne, bilety parkingowe itp. do przyjmowania monet euro.
Ponadto:
*Wartości kontraktów, należności do zapłacenia, płac, udziałów w spółkach, rachunków w bankach itp. będą musiały zostać przeliczone na euro.
Przedsiębiorcy będą musieli zadbać o to, aby kasy fiskalne podawały ceny w euro i drukowały paragony z symbolem euro – €. Terminale do obsługi kart płatniczych będą musiały zostać przystosowane do przyjmowania zapłaty w euro.
Pewną niedogodnością dla przedsiębiorców będzie konieczność prezentowania w okresie przejściowym podwójnych cen na produktach, w cennikach oraz w katalogach. Dodatkowo w okresie podwójnej cyrkulacji przedsiębiorstwa będą musiały akceptować oba środki płatnicze, a także księgować wpływy w obu walutach.
*Przeliczenie cen ze złotego na euro spowoduje zmiany tzw. cen psychologicznych (cen o końcówkach 99 groszy). Aby zachować efekt psychologiczny przedsiębiorcy będą dążyli do zaokrąglenia przeliczonych cen w górę do ulubionej końcówki. Oczywiście zaokrąglenia w górę zwiększą przychody przedsiębiorcy. Istnieje jednak obawa, że konsumenci nauczeni przykładem pierwszych krajów, które przyjęły euro, będą przywiązywać dużo większą uwagę do konwersji cen z walut narodowych na euro, wymuszając na firmach zaokrąglanie cen w dół.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Sob 18:23, 10 Sie 2013    Temat postu:

Miejsce, które dziś odwiedził Jan Jan Długosz to Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach.


Pan Jan Długosz spotkał się z dyrektorem huty oraz z pracownikami tego zakładu.

Cytat:
Ręczna produkcja kryształów jest procesem niezwykle pracochłonnym i obecnie już zanikającym. - podkreślił to pan przewodniczący.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Sob 23:49, 10 Sie 2013    Temat postu:

Pan Długosz wraz z panem Majdańskim odwiedzili dziś rybaków.

Cytat:
Szanowni rybacy i armatorzy polskiego rybołówstwa bałtyckiego!
Od dłuższego czasu śledzę Wasze zmagania o prawo do pracy i godne życie. Wbrew obietnicom kolejnych rządów, okazało się, że sytuacja sektora rybołówstwa - niegdyś tak istotnego dla polskiej gospodarki - pogarsza się z roku na rok. Zdaję sobie sprawę, że grozi to społeczną marginalizacją tysięcy Polaków i ich rodzin.
O całkowitym braku zainteresowania rządzących ekip rybołówstwem świadczą dobitnie kolejne uderzające bezpośrednio w Waszą działalność decyzje. Obniżenie limitów połowowych dorsza bałtyckiego i wydłużenie okresu ochronnego tego gatunku to prosta droga do bankructwa wielu rodzinnych firm żyjących z jego połowu. -tak mówili partyjni liderzy.


Ostatnio zmieniony przez Jan Długosz dnia Sob 23:49, 10 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Nie 11:46, 11 Sie 2013    Temat postu:

Jan Długosz napisał:
Dziś w Elblągu członkowie partii Teraz MY! rozdawali potrzebującym żywność. Niektórzy ludzie utrzymują się tylko z zasiłku, szczególnie teraz, gdy bezrobocie wzrosło i wzrasta nadal. Mamy zamiar pomagać tym ludziom jak tylko możemy. Bank żywności również przyłączył się do akcji TM. Łącznie pomogliśmy około 300 rodzinom i to nie koniec. Planujemy ogólnopolskie akcje, ale stopniowo. Artykuły zostały zakupione z funduszy partyjnych oraz część dostaliśmy z banku żywności. Każdemu daliśmy także koszulkę z logiem partii TM!.












Ostatnio zmieniony przez Jan Długosz dnia Nie 16:25, 11 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Nie 22:33, 11 Sie 2013    Temat postu:

Renata Beger przeprowadziła wykład w Olsztynie na temat prostytucji.

Cytat:
Wielu polityków i wiele partii chce zalegalizować prostytucję. Przede wszystkim nie rozumieją oni faktu, że prostytucja to zawód niemoralny, ale dla nich to być może normalne, bo sami są moralności pozbawieni! śmiech na sali Musimy zakazać prostytucji, aby tym kobietom żyło się lepiej, aby nie sprzedawały siebie i swojej godności dla pieniędzy! Te kobiety muszą wiedzieć, że to niemoralne, a za niemoralne działania w Polsce, która jest krajem katolickim i tradycjonalistycznym jest kara. Kara, która nauczy je moralności i nauczy poprawnego funkcjonowania ich sumienia i ich moralności. Kobieta musi mieć poczucie własnej wartości i własnie kobiety prostytuujące się zatraciły to poczucie własnej wartości w pogoni za pieniędzmi! Kobiety ukarane wrócą na właściwy tok myślenia i na pewno zreflektują się i w przyszłości nie popełnia tego błędu i nie dopuszczą się uprawiania tego haniebnego czynu tylko dla pieniędzy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 22:35, 11 Sie 2013    Temat postu:

Pytanie z sali: a czy można zgwałcić prostytutkę?
og: Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Nie 22:40, 11 Sie 2013    Temat postu:

Można, oczywiście, że można. Nie płacąc za usługi lub wymuszanie ich pod presją, albo zwyczajne wymuszenie bez zgody prostytutki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 22:41, 11 Sie 2013    Temat postu:

og: lub płacąc fałszywymi banknotami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Długosz




Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1671
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pon 0:14, 12 Sie 2013    Temat postu:

Pan Stanisław Majdański spotkał się dziś z ludźmi w Gdańsku.


Cytat:
Od ponad dwudziestu lat jesteśmy karmieni teorią o wyższości wolnego rynku nad gospodarką planowaną z elementami interwencjonizmu. Globalizacja oraz ochrona konsumentów, to najczęściej podnoszone motywy, które usprawiedliwiają brak zaangażowania polskich władz w ochronę rodzimego rynku pracy. Argumenty owe były artykułowane zawsze, kiedy przedstawiciele zagrożonych upadłością zakładów lub całych branż polskiego przemysłu bezskutecznie domagali się od państwa obrony przed nieuczciwą konkurencją i praktykami monopolistycznymi międzynarodowych korporacji. I tak oto w imię "wyższej idei" doprowadzono do upadku tysiące zakładów przemysłowych a wraz z nimi zlikwidowano ponad trzy miliony miejsc pracy.
Mówię o tym nieprzypadkowo, bowiem 12 lipca 2013 roku Sejm odrzucił w głosowaniu rządowy projekt dopuszczający w Polsce ubój rytualny. A jaki to ma związek z moim odwołaniem się do historii najnowszej Polski - pokrótce wyjaśnię.
Od lat polska wieś poddawana jest zewnętrznej i wewnętrznej presji ekonomicznej w wyniku, której z produkcji wyłączane są kolejne gospodarstwa rolne. Według szacunku ekspertów, w najbliższych latach z mapy Polski zniknie około 700 tys. gospodarstw rolnych a to oznacza gwałtowny przyrost osób pozostających bez zatrudnienia. Proces ten wywrze dodatkową, niekorzystną presję na rynek pracy, powodując dalsze pogorszanie warunków życia osób utrzymujących się z pracy najemnej. Dlatego, już dzisiaj powinniśmy wypracować rozwiązania łagodzące jego negatywne skutki społeczne. Ale zamiast działań władz mamy ciąg zaniechań, w myśl znanego motywu - samo się wyreguluje.
Już przyzwyczailiśmy się do liberalnego wywodu o nieuchronności przemian w globalnej gospodarce, jednak to, co wydarzyło się w Sejmie podczas głosowania nad ustawą dopuszczającą ubój rytualny, zaprzecza dotychczasowej praktyce gospodarczej elit. Nagle okazało się, że wolny rynek to nie wszystko i w imię nowych, nadrzędnych "jeszcze wyższych idei" niezbędna jest interwencja państwa owy nazbyt wolny rynek regulująca.
Dla wypasionych posłów polskiego parlamentu utrata pięciu tysięcy miejsc pracy oraz wyłączenie z produkcji tysiące kolejnych gospodarstw rolnych, to żaden problem. Napuszeni jak pawie będą chwalić się na salonach, jacy to oni są postępowi i europejscy, jacy są humanitarni, jak troszczą się o los zwierząt. Czyżby w swoim europejskim nadęciu zapomnieli już jak pachnie ojcowizna? Ponadto informuję niedouczonych wybrańców narodu, że pojęcie humanitaryzmu odnosi się w głównej mierze do człowieka, wyrażające się w postawie wyrozumiałości i szacunku. Przysparzanie cierpień i brak poszanowania godności pracowników i rolników, którzy w wyniku luki w stosownych regulacjach prawnych utracą swoje źródła dochodu a poprzez to zostaną pozbawieni podstaw egzystencji, to barbarzyństwo z humanitaryzmem niemającym nic wspólnego. Przy tak gigantycznym bezrobociu, niszczenie kolejnych miejsc pracy jest po prostu absurdalne.
We snach jawi mi się Polska, jako kraj zasobny mądrych i życzliwych ludzi, jednak przebudzenie jest jak zawsze bolesne a świadomość, że jestem już w realnym świecie walczącego o śmietnikowe odpadki upodlonego narodu, każdego poranka owy ból potęguje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Chrześcijańska Partia Pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin