Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biografie Ruchu Rozwoju

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Blok Janusza Siemieńczuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:27, 13 Sie 2013    Temat postu: Biografie Ruchu Rozwoju

Cytat:
Karolina Iwona Woźniak - ur. 29 VI 1989 r. w Pruszkowie



Wykształcenie i kariera zawodowa

Od początku dorosłości imała się różnych prac. Była fotomodelką - w 2007, 2009 oraz 2011 roku wzięła udział w sesjach dla polskiego Playboya. Od 2010 w sezonie turystycznym jest przewodniczką po Łazienkach Królewskich i Pałacu w Wilanowie. Pracowała także jako barmanka i asystentka biurowa. W roku 2013 obroniła pracę magisterską z historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od roku 2016 prowadzi własną działalność gospodarczą - klub bilardowy.

Kariera polityczna

Do pewnego momentu była niezbyt zainteresowana polityką, jednak zmieniło się to w roku 2010, kiedy zniesmaczyła ją fala narodowo-katolickiej histerii po katastrofie smoleńskiej. Brała udział jako wolontariuszka w kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego, a następnie zaangażowała się w działalność Ruchu Poparcia Palikota. Po powstaniu Europy+ zawiesiła jednak członkostwo zniechęcona zbytnim odchylenie kursu w lewo. W roku 2014 została wybrana radną z listy bezpartyjnego komitetu Nasz Pruszków. Po odejściu w 2016 roku Janusza Siemieńczuka z Europy+ wstępuje do Postępowej Unii Socjalliberałów.

Życie prywatne

Pochodzi z rodziny baptystów, jednak od kiedy osiągnęła pełnoletniość deklaruje się jako ateistka. W roku 2012 urodziła synka Jacka - owoc romansu z żonatym wówczas Adamem Durlichem (ur. 1975), właścicielem lokalu w którym była wówczas barmanką. Obecnie wspólnie wychowują dziecko, pozostają jednak w związku otwartym, Adam pomógł jej też w założeniu własnego lokalu.



Resztę wklejcie sobie sami Razz


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Wto 21:28, 13 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 22:48, 13 Sie 2013    Temat postu:

Cytat:
Janusz Siemieńczuk (ur. 5 kwietnia 1978 w Baranowiczach (Białoruś)) – polski polityk, poseł na Sejm VII kadencji. Wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Janiny Kozłowskiej oraz Katarzyna Pucz-Swarzewskiej), minister gospodarki w rządzie Janiny Kozłowskiej, minister infrastruktury w rządzie Marka Jankowskiego, minister finansów w rządzie Anny Radziwiłł-Schmidt, minister obrony narodowej w rządzie Beaty Lindholm, minister gospodarki w rządzie Katarzyny Pucz-Swarzewskiej, kandydat na Prezydenta RP w 2020 roku.

Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie. W 2002 ukończył studia, kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze na UMCS w Lublinie. Później przeprowadził się do Olsztyna, gdzie mieszka do dziś. Pracował kilka miesięcy jako przedstawiciel funduszu emerytalnego, później w jednej z korporacji w Olsztynie pełnił funkcję głównego księgowego. Zaangażował się w działalność organizacji tworzonych przez Janusza Palikota. W wyborach parlamentarnych w 2011 nie uzyskał mandatu poselskiego, kandydując z 3. miejsca na liście Ruchu Palikota w okręgu olsztyńskim. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku został wybrany posłem startując z KW Europa+ z tego samego okręgu co 4 lata wcześniej. Pełnił funkcję Wiceprezesa Rady Ministrów i ministra gospodarki w rządzie Janiny Kozłowskiej. W 2016 roku na kilka dni przed odejściem z E+ objął funkcję ministra infrastruktury w rządzie Marka Jankowskiego. W czerwcu wraz z grupą 7 posłów i jednej senator opuścił swoją partię zakładając "Koło Socjalliberałów". Na kongresie partii został wybrany przewodniczącym nowego ugrupowania, które przyjęło nazwę Postępowa Unia Socjalliberałów. W czerwcu złożył dymisję ze sprawowania funkcji ministra, która nie została przyjęta. Dopiero za drugim razem premier Jankowski przyjął dymisję Siemieńczuka. W rządzie Anny Radziwiłł-Schmidt został ministrem finansów i wicepremierem. Od 2017 r. do 2022 r. był członkiem i przewodniczącym Ruchu Rozwoju - nowej formacji budowanej na pniu PUSu.

W 2020 roku startował na funkcję Prezydenta RP. Bez powodzenia, uzyskał 13,50% poparcia. Po wyborach parlamentarnych w 2020 roku jego ugrupowanie ponownie znalazło się koalicji z Umiarkowanymi. On sam po raz czwarty objął funkcję wicepremiera. W grudniu 2022 roku połączył trzy środowiska lewicowe i na "Wielkim Kongresie Lewicy" został liderem 'Bloku Janusza Siemieńczuka'.


Ostatnio zmieniony przez Janusz Siemieńczuk dnia Nie 23:16, 29 Mar 2015, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 16:35, 15 Wrz 2013    Temat postu:

Cytat:

Marek Kohn (ur. 9 października 1968 roku w Krakowie) - polski polityk, prawnik, wykładowca akademicki, radny Krakowa (2006-2015), poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (od 2015), minister sprawiedliwości (od 2016).

W 1992 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, następnie rozpoczął aplikację radcowską (ostatecznie uzyskując tytuł radcy prawnego), łącząc ją ze studiami doktoranckimi, zakończonymi w 1996 roku uzyskaniem tytułu doktora nauk prawnych. Swoją karierę powiązał ściśle ze swoim rodzinnym miastem - jednocześnie będąc przez wiele lat wspólnikiem w kancelarii radcowskiej oraz pracując naukowo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2002 roku jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, zatrudnionym jako profesor nadzwyczajny UJ (obecnie, w związku z wykonywanym mandatem, na urlopie).

W 2004 roku bez sukcesu ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z list Unii Wolności. W 2005 roku był jednym ze współzałożycieli Partii Demokratycznej - demokraci.pl. W 2006 roku został radnym Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, w ramach komitetu prezydenta Jacka Majchrowskiego. Był między innymi przewodniczącym Komisji Praworządności, a także aktywnie angażował się we wspieranie realizacji ważnych inwestycji, jak m.in. otwarcie muzeum pod Rynkiem Głównym (zrealizowanego pod koniec kadencji). Został ponownie wybrany w 2010 roku, również z list KWW Jacka Majchrowskiego. W tej kadencji zdecydował się skupić na zagadnieniach polityki społecznej oraz budżetowej miasta, zwracając uwagę na fakt ogromnego zadłużenia Krakowa (będącego wówczas wg statystyk najbardziej zadłużonym dużym miastem).

W 2011 roku, korzystając z korzystnych zmian w ordynacji wyborczej (wspierającej indywidualnych, bardziej znanych lokalnie, kandydatów), zdecydował się kandydować do Senatu jako kandydat niezależny. Mimo, że nie odniósł sukcesu, udało mu się jeszcze bardziej wypromować w mieście. W 2014 roku zdecydował się rzucić rękawicę Jackowi Majchrowskiemu w walce o prezydenturę miasta. Ze wsparciem zaprzyjaźnionych działaczy lokalnych oraz Europy+, a także dość ciekawej kampanii, uzyskał całkiem niezły wynik ponad 20 procent, co pozwoliło mu przejść do drugiej tury. Ostatecznie przegrał jednak z dotychczasowym prezydentem, uzyskując 42 procent głosów krakowian. Został jednak radnym (będąc liderem komitetu Europy+ w okręgu obejmującym rodzinną dzielnicę, Krowodrza).

W 2015 roku został wybrany posłem na Sejm jako kandydat Europy+, w związku z czym przestał być radnym. W parlamencie zajmował się zagadnieniami sprawiedliwości, praw człowieka oraz polityką społeczną. Nie obce były mu także zagadnienia konstytucyjne, żywo interesował się także polityką budżetową. Jest współautorem wielu propozycji programowych przedstawianych przez centrolewicę w tamtym okresie. W 2016 roku odnowił swój mandat w okręgu krakowskim jako kandydat Postępowej Unii Socjalliberałów. Został ministrem sprawiedliwości w rządzie A. Radziwiłł-Schmidt.

Prywatnie Marek Kohn jest także aktywnym działaczem Towarzystwa Pomocy Dzieciom. Jest również współtwórcą Stowarzyszenia Klub Labradora - sam posiada dwa psy tej rasy. Współpracował także z organizacją Labrador - Pies Przewodnik, pomagając w znajdowaniu potrzebujących osób, którym można było powierzyć te cudowne zwierzęta. Kohn od wielu lat zajmuje się także działalnością charytatywną. Ponadto jest też zapalonym rowerzystą. Zna biegle język angielski oraz niemiecki. Najbardziej ciekawa jest jednak jego dość dobra znajomość języka węgierskiego. Jak kiedyś wyjaśniał, jest pasjonatem tego kraju. Przez kilka lat mieszkał w Budapeszcie.


Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Nie 16:36, 15 Wrz 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karol Woliński
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 22:55, 29 Gru 2013    Temat postu:

Cytat:
Karol Woliński (ur. 25 lutego 1988 w Opolu) – polski polityk, z wykształcenia politolog i historyk.


Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Opolu, a także studia politologiczne i historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 do 2008 roku działał w Związku Młodzieży Demokratycznej, później wstąpił do Stronnictwa Demokratycznego, gdzie popierał frakcje Pawła Piskorskiego. Pomagał w kampanii prezydenckiej Andrzejowi Olechowskiemu. Był przeciwny wstąpieniu do koalicji Europa +, którą uważał za zbyt lewicową i prozachodnią, a także za mało liberalną. Spowodowało to jego wyjście w 2014 roku ze Stronnictwa Demokratycznego i odejście na prawie dwa lata z polityki. W 2016 roku wstąpił do Postępowej Unii Socjalliberałów, która przekształcona została w Ruch Rozwoju.
Prywatnie ma żonę Annę i dwójkę dzieci, Adama (pięć lat) i Pawła (dwa lata).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brunon Batory
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 816
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wwa

PostWysłany: Pią 16:23, 17 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:


Brunon Batory (ur. 15.09.1980 r. w Warszawie) - polski polityk centrowy, ekonomista, działacz pozarządowy i przedsiębiorca.

Doktor Nauk Ekonomicznych Warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Od 1998 r. do dnia dzisiejszego nieprzerwanie Prezes Stowarzyszenia Wspierania NGO. Od 2011 roku przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Start-up Polska wspierającej tworzenie innowacyjnych firm przez młodych ludzi.. W latach 2014-2016 Prezes Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Autor wielu prac naukowych oraz publikacji prasowych dot. polskich stosunków gospodarczych, nietypowych form opodatkowania, wpływu III Sektora na gospodarkę oraz modeli edukacyjnych. W 2015 roku wydał książkę pt. "Z wolnej ręki" traktującej o problemach gospodarczo-ustrojowych III RP.
W latach 2000-2006 prowadził jednoosobowa spółkę organizującą imprezy rozrywkowe, spotkania i debaty (również ze znanymi postaciami sceny publicznej) dla studentów. Od 2004 do 20013 roku wykładał na SGH międzynarodowe stosunki gospodarcze, Od 2005 r. właściciel restauracji "Zielona Pietruszka" na Warszawskim Mokotowie. Udziałowiec wielu spółek w obrocie publicznym.
Członek Rady programowej Twojego Ruchu oraz Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska. Od początku związany z Postępową Unią Socjalliberałów.

Prywatnie mąż Olgi (1985r.) oraz 2 dzieci: Jana (2006r.) i Joanny (2010r.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz Russyan
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 17:50, 25 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:
Grzegorz Adam Russyan – urodzony 15 lipca 1959 roku w Poznaniu. Kuzyn zmarłego tragicznie w 2006 roku posła Sejmu RP Mariana Russyan.

Podobnie jak jego kuzyn wykształcił się na kolejarza. Przez kilka lat pracował jako dróżnik przejazdowy. Z powodu nadmiernego stresu pracą na kolei w wieku 40-stu lat przeszedł pierwszy zawał serca. Po tym zdarzeniu zrezygnował z posady. Przeprowadził się i otworzył swój sklep spożywczy w Skierniewicach. Wtedy ostatni raz widział kuzyna. Z sukcesem prowadził sklep spożywczy do czasu, gdy w 2006 roku dowiedział się, że jego kuzyn zmarł. Przeszedł załamanie nerwowe i drugi zawał, a jego sklep upadł.

W 2010 roku otworzył swój drugi sklep, który w 2014 roku przepisał na syna Mikołaja. Sklep istnieje do dnia dzisiejszego. 2014 roku postanowił kontynuować dzieło kuzyna. W 2016 roku wstąpił do Postępowej Unii Socjalliberałów i został posłem na Sejm RP IX kadencji, lecz dopiero w czerwcu 2018 r. poważnie zabrał się za politykę.
Aktualnie mieszka w Skierniewicach.

Grzegorz Russyan jest wdowcem. Ma dwóch synów: Krzysztofa i Mikołaja.
Opiekuje się rodziną Mariana Russyan.
Cały czas nie może pogodzić się ze śmiercią kuzyna.


Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Russyan dnia Nie 14:42, 26 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam Słowiński
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 214
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 22:33, 14 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:
Adam Patryk Słowiński (ur. 12 maja 1980 w Poznaniu). - polski polityk, z wykształcenia prawnik.

Ukończył prawnicze studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2007-2009 prowadził własną kancelarię prawniczą, jednak od 2008 jest zaangażowany w życie polityczne. W 2008 roku wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jednak już dwa miesiące później opuścił partię, chcąc zaangażować się w samorządach wielkopolskich. W 2006 roku wziął ślub Wiktorią Rynowiecką, nauczycielką historii. Ma trójkę dzieci: Maję (ur. 2007), Leona (ur.2009) i Karola (ur.2012).


Ostatnio zmieniony przez Adam Słowiński dnia Nie 20:26, 22 Cze 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 0:21, 15 Mar 2014    Temat postu:

Tak własna kancelaria tuż po studiach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam Słowiński
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 214
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob 13:48, 15 Mar 2014    Temat postu:

Odziedziczona po ojcu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 3:08, 16 Mar 2014    Temat postu:

Spoko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brygida Schneider
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 16:12, 22 Cze 2014    Temat postu:

Cytat:


Brygida Schneider (ur. 9 czerwca 1948 roku w Warszawie) - polska polityk, działaczka społeczna, posłanka na Sejm X kadencji.

Wykształcenie:
- absolwentka Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie
- absolwentka Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (SGH) - doktor nauk ekonomicznych.

Działalność polityczna:
- w okresie PRL - działaczka demokratycznej opozycji
- w III RP - w latach 90. członkini Unii Pracy; w 2016 stanęła na czele stowarzyszenia Inicjatywa Feministyczna powołanego na fali popularności partii o tej samej nazwie w Szwecji
- w 2019 wystartowała z powodzeniem w wyborach parlamentarnych z listy Ruchu Rozwoju.

Poglądy:
- feminizm
- gender
- socjaldemokracja.

Życie prywatne:
- rozwódka
- ma córkę Annę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł Andrzejczyk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 17:18, 25 Sie 2014    Temat postu:

Cytat:




Paweł Andrzejczyk (ur. 18 lipca 1961 roku w Gdańsku) - polski polityk liberalny, przedsiębiorca i pisarz. Z wykształcenia ekonomista.

W 1986 roku ukończył studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Po skończeniu studiów pracował przez rok na uczelni, lecz przez aktywne wspieranie opozycji demokratycznej zrezygnował z pracy na Wydziale Ekonomicznym ze względu na szykany ze strony władz uczelni. W marcu 1987 roku rozpoczął pracę w jako kierownik sklepu spożywczego. W międzyczasie pisał teksty do czasopism funkcjonującym w drugim obiegu. Pisał o potrzebie reformy ekonomicznej w kierunku wolnego rynku oraz przemian demokratycznych. Równocześnie popierał koncepcję 'finlandyzacji' Polski. W grudniu 1987 roku wstąpił do utworzonego przez konserwatystów i liberałów Ruchu Polityki Realnej. Mimo dużej aktywności częste spory ze środowiskiem Janusza Korwin Mikke zadecydowały o jego odejściu w 1990 roku oraz wstąpieniu do Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W 1991 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski.

Po porażce w wyborach założył przedsiębiorstwo 'PolClean' zajmujące się eksportem środków piorących do krajów byłego ZSRR. Firma prosperowała dobrze przez 7 lat, lecz kryzys w Rosji spowodował, że w obawie przed stratami (które mogły zagrozić nawet upadkiem firmy) Andrzejczyk sprzedał swoją firmę niemieckiej firmie Henkel za 1 milion marek niemieckich. Po zakończeniu działalności gospodarczej Andrzejczyk rozpoczął pracę nad swoją książką. Wydany w 2001 roku "Odjazd" został pozytywnie oceniony przez recenzentów, zaś Andrzejczyk został okrzyknięty polskim Stephenem Kingiem. W 2005 roku wydał kolejny horror "Przez pęknięcia w lustrze", który sprzedał się dobrze nie tylko w Polsce, ale również na Ukrainie oraz w Szwecji.

W 2006 roku wstępuje do Platformy Obywatelskiej i zostaje wybrany radnym miasta Gdańsk, którego mandat pełni do 2018 roku. Przez 12 lat sprawowania mandatu radnego zajmował się kwestiami związanymi z wspieraniem nowych inwestycji oraz oddolnych inicjatyw. W 2014 roku został wiceprezydentem Gdańska oraz był typowany jako jeden z następców Pawła Adamowicza. Jednakże w 2018 roku decyduje o rezygnacji ze startu w wyborach oraz rozpoczyna pracę jako analityk w banku Pekao S.A. W 2020 roku wstępuje do Ruchu Rozwoju.

Prywatnie Paweł Andrzejczyk żyje "na kocią łapę" ze swoją dziewczyną Hildą Meyer (niemiecką ekonomistką z Berlina) w Gdańsku. Jest wielkim wielbicielem broni białej oraz strzeleckiej. Posiada swój jacht zwany "Hilda". Jest buddystą.

Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliusz Norberg




Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 12:47, 23 Gru 2014    Temat postu:

Cytat:
Juliusz Norberg (ur. 1 lutego 1990 roku w Oslo) - polski polityk, przedsiębiorca. Z wykształcenia politolog.

Jego matką jest Polka - Maria (ur. 1960 r.), natomiast ojcem Norweg - Martin (ur. 1958 r.), norweski przedsiębiorca. Ma dwie siostry Martę (ur. 1992 r.) i Olgę (ur. 1994 r.)

Do 7. roku życia wraz z rodziną mieszkał w Oslo, następnie przeniósł się do Warszawy.
Ukończył IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Był przewodniczącym samorządu uczniowskiego w tejże szkole. W latach 2008-2011 działał w Europejskim Parlamencie Młodzieży, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. międzynarodowych.

W 2009 roku podjął studia politologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył w 2014 z tytułem magistra.

Po studiach wyjechał do Oslo, gdzie prowadził wraz z ojcem przedsiębiorstwo zajmujące się budownictwem. Wrócił do Polski w 2020 roku, gdzie otworzył restaurację w centrum Warszawy.

W 2022 roku wstąpił do Ruchu Rozwoju.

Od 2018 roku żonaty z Anne - norweską prawniczką. Mieszka wraz z żoną w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czerwony
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 19:40, 18 Sty 2015    Temat postu:

Cytat:


Dominik Czerwony, ur. 1982 w Gdyni. Przedsiębiorca, ekonomista i doradca finansowy. Od 2020 r. Członek Ruchu Rozwoju.

Absolwent zarządzania na Akademii Morskiej w Gdyni. W 2007 r. założył firmę Red Sea Trade zajmującą się obsługą międzynarodowego handlu morskiego. W 2011 r. jego nazwisko pojawia się w związku z budową gazoportu w Świnoujściu, do którego Red Sea Trade miałoby obsługiwać połączenia. Wychodzą na jaw jego powiązania koleżeńskie z pomorskim środowiskiem Platformy Obywatelskiej. W 2012 r. zbywa udziały w firmie (nabywcą jest jedna z polskich grup kapitałowych) i otwiera działalność konsultingową w zakresie inwestycji i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Z jego usług korzystały m.in. PKN Orlen, Aviva TFI oraz Skarb Państwa przy prywatyzacji Polskich Kolei Państwowych. Poznaje wówczas osobiście wicepremiera Siemieńczuka, z którym po kilku wymianach poglądów nawiązuje prywatną znajomość.

Wiosną 2020 roku zostaje członkiem-założycielem "nowej" Postępowej Unii Socjalliberałów. Jest jednym z koordynatorów kampanii prezydenckiej Siemieńczuka, o którym mówi już wtedy "mój przyjaciel Janusz". W sierpniu wraz z resztą PUS przystępuje do Ruchu Rozwoju. Jako młody stażem nie kandyduje w październikowych wyborach parlamentarnych, lecz zostaje szefem kampanii wyborczej w okręgu 13 (Gdańsk). Po wyborach i wejściu RR do koalicji rządzącej zostaje sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W kolejnych miesiącach z niesmakiem obserwuje degrengoladę w RR której jego protektor, ponoć mający problemy kardiologiczne, wyraźnie nie może zatrzymać. W końcu Ruch Rozwoju traci miejsce w koalicji, a Czerwony swoje stanowisko. Nie chcąc opuszczać partii, a jednocześnie pragnąc odizolowania od głównego nurtu skupionego wokół członków klubu parlamentarnego, stara się jedynie o pozbawione realnego znaczenia stanowisko przewodniczącego komisji programowej i zostaje na nie wybrany we wrześniu 2021 r.

Dość nieoczekiwanie, komisja programowa staje pod jego wodzą ośrodkiem zebrań wielu działaczy niższego szczebla, mało istotnych, lub tak jak on odsuniętych na dalszy plan. Ich wspólnym mianownikiem są dość ekstrawaganckie poglądy na gospodarkę - na zebraniach krążą takie postulaty jak dochód podstawowy, zniesienie PIT czy prywatyzacja służby zdrowia. Póki co niewielu jednak o tym wie, gdyż obrady komisji uważanej za przysłowiową paprotkę mało kogo interesują. Równocześnie dość nieformalny charakter tych spotkań pozwolił Czerwonemu w miarę swobodnie łączyć je z pracą zawodową.

W 2009 roku ożenił się z Natalią Patyk, po 3 latach rozwiódł. Nie ma dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksandra Walkiewicz
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 19:44, 10 Lut 2015    Temat postu:

Cytat:


Aleksandra Nina Walkiewicz - ur. 14 II 1982 r. w Warszawie - polska polityk i pracowniczka naukowa.

Wykształcenie i kariera

W 2006 r. ukończyła Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (kierunki: historia, socjologia i filozofia) Uniwersytetu Warszawskiego. W 2010 broni rozprawę doktorską poświęconą związkom między etyką epikurejską a utylitaryzmem Milla. Od zdobycia magisterium związana zawodowo z uczelnią, prowadziła m.in. zajęcia z logiki, metodologii nauki, historii filozofii oraz historii myśli politycznej. Pracuje także jako nauczycielka etyki w jednym z warszawskich liceów. Biegle posługuje się językami angielskim, francuskim oraz rosyjskim.

Biografia polityczna

Od młodych lat sympatyczka Unii Wolności, zaangażowała się w kampanię europarlamentarną tej formacji w 2004 r. ROk później wstępuje do Partii Demokratycznej demokraci.pl, jednak zniechęcona porażką tego projektu wycofuje się z czynnej polityki W następnych latach z coraz większym niesmakiem głosuje taktycznie na PO. W 2010 uczestniczy w kampanii prezydenckiej Andrzeja Olechowskiego. W roku 2012 wstępuje do Ruchu Palikota i następnie uczestniczy we wszystkich partiach sukcesorskich tego projektu.W 2013 bez powodzenia kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Europy Plus-Twojego Ruchu. Od tej pory nie ubiegała się o urzędy polityczne, poświęcając się karierze naukowej. Na powrót aktywizuje się w roku 2022 - "Nie mogę patrzeć jak partia Palikota, Siemieńczuka i Kohna idzie na dno" - tłumaczy.

Życie prywatne

Jest bezdzietną rozwódką.

Określa się jako ateistka i świecka humanistka.

Dużą wagę przywiązuje do ubioru i stroju. Lubi podkreślać swą urodę. Być może ma to wpływ na to, że złe jezyki na wydziale kolportują złośliwe plotki o jej prowadzeniu się.

Jest autorką kilku książek naukowych, publikowała też na łamach "Przeglądu Politycznego" i "Krytyki Politycznej". Często pojawia się na portalu racjonalista.pl oraz w telewizji racjonalista.tv.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Blok Janusza Siemieńczuka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin